Vojnový konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou trvá už týždeň a táto kríza bola v uplynulých dňoch tou najhorúcejšou témou na internete. Mnohé svetové vlády ako USA, Veľká Británia, členské krajiny EU a ďalšie postupne uvaľujú rôzne sankcie na Rusko za napadnutie Ukrajiny.

Svoju úlohu tu však zohrávajú aj hackeri, ktorí stoja taktiež na strane mieru. Ako uvádza portál Gizchina, hackerom sa najnovšie podarilo napadnúť systém nabíjačiek pre elektromobily neďaleko Moskvy.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na nabíjacích staniciach ruskej národnej siete pre elektromobily prestali fungovať všetky konektory a na malom displeji svietia informácie „Out of Service. Sláva Ukrajine. Sláva hrdinom…“

Netreba pri tom zabúdať, že hackeri majú za sebou už zopár zaujímavých incidentov. Len včera sme vám priniesli článok o tom, ako poslali Putinovú jachtu za takmer 100 miliónov dolárov „do pekla“.

Hackeri zo zoskupenia Anonymous sa tiež nabúrali do ruskej televízie, podarilo sa im zhodiť niekoľko internetový stránok a údajne sa dostali aj ku viac ako 200 GB súboru, ktorý obsahuje informácie o všetkých ruských agentoch na celom svete.

Voči Rusku už vyvodili určité obmedzenia aj najväčšie technologické spoločnosti na čele s Apple. To prestalo do krajiny dovážať svoje produkty a takisto tu úplne zastavilo predaj. Rusi tiež nemôžu používať službu Apple Pay a na Ukrajine sú obmedzené niektoré informácie v aplikácií Apple Maps.

Technologický gigant z Cupertina tiež podporil Ukrajinu tým, že na celom svete (okrem Ruska) začal zobrazovať Krym ako súčasť jej územia. Navyše každý finančný dar, ktorý poputuje od zamestnancov Apple bude firmou navýšený v pomere 2:1. Ak teda niekto na Ukrajinu pošle 100 $, Apple túto čiastku navýši na 300 $.

Situáciu samozrejme naďalej monitorujeme a akonáhle sa dozvieme niečo nové, budeme vás informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgizchina
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.