Najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete naďalej ignoruje požiadavky súvisiace s App Store, ktoré má voči nej Holandsko. Tamojší úrad pre spotrebiteľov a trhy (ACM) jej udelil ďalšiu pokutu vo výške 5 miliónov EUR (cca 5,5 milióna dolárov). Dôvodom je jeho nespokojnosť so spôsobom zavedenia alternatívnych platieb pre zoznamovacie aplikácie.

Podľa pravidiel, o ktorých sme po prvýkrát počuli ešte v januári 2022, dostáva spoločnosť Apple každý týždeň od nesplnenia požiadavky pokutu 5 miliónov EUR, pričom maximálna výška všetkých pokút by nemala prekročiť 50 miliónov EUR.

A keďže je Apple jedna z najväčších firiem vôbec, nerobí jej veľký problém za svoje „prehrešky“ zaplatiť, pretože takto evidentne stále zarobí viac, ako by musela implementovať alternatívne spôsoby platieb do App Store a vyhovieť tak nárokom ACM.

Apple sčasti vyhovelo, no nebolo to dostatočné 

App StoreDôležité je dodať, že desiatka pokuta v podstate ani nemusela prísť, pretože spoločnosť Apple napokon poľavila a vývojárom apiek v Holandsku umožnila používanie externých platobných metód. Problém je však v tom, že títo vývojári musia odosielať samostatný binárny súbor aplikácie spoločnosti Apple a celý proces je v podstate tak komplikovaný, že sa nikomu neoplatí.

ACM si pri tom nemyslí, že tento ústupok zo strany spoločnosti je dostatočný a preto naďalej koná. Ešte minulý týždeň zverejnila agentúra Reuters informáciu, že výška celej pokuty môže presiahnuť aj avizovaných 50 miliónov EUR (pravdepodobne v rámci nejakej výnimky). Uvidíme teda, ako to napokon celé dopadne.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -