Spoločnosť Meta (bývalý Facebook) má v prostredí virtuálnej reality a Metaversu veľké plány. Včera sa však objavila správa, že spoločnosť ukončila práce na vlastnom operačnom systéme pre rozšírenú a virtuálnu realitu. Oficiálna odpoveď zo strany zástupcov firmy na seba ale nenechala dlho čakať. Spoločnosť uviedla, že na projekte stále pracuje a že tím sa aj naďalej rozrastá.

Prečítajte si tiež  Prvý AR/VR Headset od Apple si kúpite už v roku 2022. Cena môže atakovať 3 000 $!

V komunite sa však aj napriek tomuto vyhláseniu stále špekuluje o ukončení vývoja. Materská spoločnosť Facebooku Meta Platforms podľa ľudí oboznámených s rozhodnutím zastavila vývoj nového softvérového operačného systému, ktorý má poháňať jej zariadenia na virtuálnu realitu a pripravované okuliare na rozšírenú realitu.

Budúcnosť menom virtuálna realita

Odloženie projektu, ktorý prebiehal niekoľko rokov a na ktorom sa podieľali stovky zamestnancov, znamenalo neúspech pre snahu spoločnosti vlastniť základný softvér, ktorý stojí za jej náhlavnou súpravou Oculus VR. Cieľom obrazoviek plánovaných zariadení je premietať digitálne obrazy do skutočného sveta alebo vkladať reálne objekty do aplikácií vo virtuálnej realite.

Viceprezident spoločnosti pre inžinierstvo Reality Labs Gabriel Aul zverejnil na Twitteri nesúhlas s tvrdením, že sa projekt ukončuje.

Meta VR

Je však možné, že spoločnosť len mierne upravila svoje plány na ceste k spomínanému Metaversu. Namiesto vybudovania vlastného operačného systému by sa firma mohla zamerať na prispôsobenú verziu systému Android, ktorá sa využíva v niekoľkých systémoch VR. Následne by sa Meta postarala o akúsi nadstavbu s vlastným podpisom, ktorá by mala za úlohu prepojenie nových prvkov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheInformation
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here