Inteligentné hodinky Apple Watch aktuálne používajú operačný systém watchOS 6. Jablková spoločnosť však už intenzívne pracuje na jeho nástupcovi, s označením watchOS 7. Dnes sme sa vďaka uniknutým kódom dozvedeli, čoho presne sa tu dočkáme!

Vieme, čo sa objaví vo watchOS 7!

WWDC 2020 sa zrejme konať nebude. To je fakt, s ktorým sme sa už tak nejako zmierili. Ako sa ale ukazuje, určite to neodloží predstavenie nových operačných systémov. Tie by mali prísť (možno pomocou online predstavenia) už niekedy v júni 2020 a budú nabité obrovským množstvom noviniek, ako aj opravou závažných chýb z predošlej generácie.

Patrí sem samozrejme aj systém watchOS 7, ktorý je pripravovaný pre hodinky Apple Watch. Ten je vo svete veľmi populárny pre svoje intuitívne ovládanie a široké spektrum možností. Už súčasná verzia watchOS 6 sa posunula oproti predchodcovi ďaleko vpred. Ako sa však ukazuje, nástupca, ktorý príde čoskoro, nebude taktiež na nové funkcie chudobný. Toto ponúkne:

  • Zdieľajte svoj ciferník – watchOS 7 umožní používateľom zdieľať si navzájom konkrétne konfigurácie ciferníkov.
  • Nový ciferník Infograph Pro – K dispozícii bude nový ciferník Infograph Pro, ktorý bude obsahovať tachymeter. Tachymeter sa používa na výpočet rýchlosti, na základe času jazdy.
  • Ciferník na „prezeranie fotografií“ – V systéme WatchOS 7 bude možné sledovať jednotlivé ciferníky vytvorené z fotografií zdieľaného albumu.
  • Rodičovská kontrola – WatchOS 7 pridá funkcie pre správu „Appple Watch“, pre dieťa. Hodinky budú napojené na iPhone rodiča.
  • Škola – umožní rodičom spravovať to, ktoré aplikácie môžu byť využívané, počas konkrétnych vyučovacích hodín.
  • Ovládacie centrum – Ovládacie centrum bude vybavené novými prepínačmi režimu spánku a detekcie hluku.
  • Architektúra – watchOS 7 sa dočká úplne novej architektúry systému. Samotné aplikácie už nebudú postavené na rozšíreniach z iPhonu (čiastočne to eliminoval watchOS 6), ale budú fungovať ako „samostatné jednotky“.
  • Sledovanie spánku – V novom operačnom systéme (pre niektoré modely) bude dostupná aj rozšírená možnosť sledovania spánku. Niečo podobné sme očakávali už minulý rok.

Bližšie podrobnosti o watchOS 7 zatiaľ nepoznáme. Napriek tomu si však myslíme, že sme vám toho dnes odkryli viac, ako dosť. Do komentára nám nezabudnite napísať, či sa už na watchOS 7 tešíte alebo vám na tom, aký máte operačný systém v podstate nezáleží…

Vieme, čo sa objaví už čoskoro vo watchOS 7!
Vieme, čo sa objaví vo watchOS 7!
Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 sú takmer po celom svete nedostupné. Dôvodom je nadchádzajúca 8. generácia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.