Po oficiálnom spustení nového sytému iOS 15, ktoré je medzi užívateľmi už niekoľko týždňov tu máme tretiu vývojársku beta verziu iOS 15.1 a iPadOS 15.1. Apple v nej testuje funkcie, ktoré sa do ostrej verzie ešte len dostanú a taktiež prináša niekoľko opráv a bug fixov.

V update s označením 15.1 sa vrátila aj očakávaná možnosť SharePlay, ktorá by sa mala dočkať ostrého štartu pre všetkých užívateľov ešte do konca tohto roka. Funkcia dovolí zdieľať obrazovku a ďalší obsah ako filmy, seriály alebo hudbu prostredníctvom natívnej apky FaceTime v rámci videohovorov pre ostatných používateľov.

- Reklama -

Na svoje si prídu aj majitelia inteligentných reproduktorov HomePod, pre ktoré iOS 15.1 sprístupňuje Lossless Audio a Dolby Atmos so Spacial Audio podporou. Update sa týka ako originálnych HomePodov, tak aj menšej verzie HomePod mini.

iOS 15 novinky WWDC 2021

Vylepšenia sa dočkala aj integrácia zdravotných preukazov a kariet do peňaženky Apple Wallet. Túto funkciu si však v našom regióne neužijeme, keďže je zatiaľ dostupná iba vo vybraných štátoch USA.

Update sa tiež postaral o opravu odomykania iPhonov pomocou Apple Watch a oznamovania notifikácií. Problém bol hlásený iba zo strany majiteľov nového iPhonu 13 Pro, no vďaka aktualizácii bol bug opravený.

Prečítajte si tiež  iPhone 8 Plus vs. Pixel 2 XL v teste fotoaparátov!

Ako nainštalovať beta verziu iOS 15.1

  • Po vytvorení zálohy, kliknite v Safari na tento odkaz (oficiálny Apple beta program)
  • Zaregistrujte/prihláste sa vašim Apple ID účtom
  • Po potvrdení súhlasu so stiahnutím softvéru otvorte záložku iOS
  • Kliknite na položku Enroll your iOS Device a následne na Download Profile
  • Následne kliknite na Install a hneď potom na Restart
  • Po reštarte iPhonu otvorte centrum aktualizácií v nastaveniach a vyhľadajte najnovší update 
  • Kliknite na Stiahnuť a následne Inštalovať
  • Počkajte kým inštalácia neskončí a užívajte si verejnú beta verziu iOS 15.1

Verejnosti je momentálne dostupná iba druhá beta verzia iOS 15.1, no v najbližších dňoch by sa jej mala dočkať aj široká verejnosť. Aká funkcia novej aktualizácie vás potešila najviac? Podeľte sa s nami o dojmy a postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBeta.Apple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.