Apple už čoskoro zverejní aktualizáciu iOS 15.2, ktorá prinesie zmeny aj do systému CarPlay. Ten je podporovaný v čoraz väčšom množstve vozidiel a tak je logické, že sú jeho používatelia vysadení na špičkovú funkčnosť a kvalitu.

Po novom sa dočkáme vylepšených máp miest, ktoré budú kvalitnejšie a získajú oveľa väčšie množstvo detailov. Spomenúť môžeme napríklad odbočovacie pruhy, pruhy pre cyklistov a taktiež prechody pre chodcov.

Problém je však v tom, že tieto mapy v súčasnosti ešte nebudú dostupné na Slovensku a pravdepodobne ani v okolitých štátoch. Apple sa s nimi sústredí predovšetkým na väčšie krajiny a mestá.

Oprava chyby, ktorá poteší aj Slovákov 

Dobrou správou ale je, že technologický gigant z Cupertina v službe CarPlay vyriešil aj problém, ktorý sa týka rozhrania Now Playing

Používatelia sa sťažovali napríklad na to, že sa dáta v tejto karte neaktualizovali, čo priznalo aj Apple a doplnilo, že problém je v samotnom operačnom systéme. Po inštalácii iOS 15.2 by to však malo byť už v poriadku.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá unboxing Apple Watch Series 7 Hermes za 1 859,00 €

Na záver Apple doplnilo, že update by mal vyriešiť aj niektoré nedokonalosti protokolu HomeKit, ktoré ste nemohli používať v rámci CarPlay v situácii, keď bol iPhone uzamknutý. Týka sa to napríklad otvárania garážových dverí a podobne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.