Spoločnosť Apple si chce aj v roku 2024 uctiť mesiac černošskej histórie a preto preto predstavila nové remienky pre inteligentné hodinky Apple Watch s originálnou tematikou a taktiež tapety pre váš iPhone či iPad.

Technologický gigant však v oficiálnej tlačovej správe prezradil aj to, kedy budú tieto novinky k dispozícii v obchodoch a operačných systémoch. Remienky vstúpia do predaja v utorok, 23. januára 2024. Na základe toho sa dá predpokladať, že v úplne rovnaký dátum, alebo o deň skôr (pondelok, 22. januára 2024) bude k dispozícii aj aktualizácia iOS 17.3 pre všetkých používateľov.

A keďže Apple nemá v tomto smere prakticky žiadne tajomstvá, dnes celému svetu odhalil, čo presne iOS 17.3 prinesie používateľom. Noviniek síce nebude extra veľa, no niektoré sú veľmi dôležité a už teraz sa tešíme na to, ako si ich aktivujeme, alebo vyskúšame na vlastnej koži.

Poznámky spoločnosti Apple k vydaniu systému iOS 17.3

Ako píše portál Macrumors, spoločnosť Apple pred vydaním operačného systému iOS 17.3 zdieľala poznámky, v ktorých nám prezradila, akých noviniek sa v ňom dočkáme. Viac sa dočítate v texte nižšie.

Ochrana pred odcudzením zariadenia

– Ochrana pred odcudzením zariadenia zvyšuje bezpečnosť iPhonu a Apple ID tým, že na vykonanie určitých akcií vyžaduje Face ID, alebo Touch ID bez náhradného prístupového kódu. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku.

– Odklad zabezpečenia vyžaduje Face ID alebo Touch ID, hodinu čakania a potom ďalšie úspešné biometrické overenie pred vykonaním citlivých operácií, ako je zmena prístupového kódu zariadenia alebo hesla Apple ID.

Uzamknutá obrazovka 

– Nová tapeta Unity je poctou černošskej histórii a kultúre pri príležitosti Mesiaca černošskej histórie.

Hudba

– Spolupráca na zoznamoch skladieb umožňuje pozvať priateľov do zoznamu skladieb, pričom každý môže pridávať, meniť poradie, alebo odstraňovať skladby.

– Reakcie emotikonov možno pridať ku každej skladbe v spoločnom zozname skladieb.

Táto aktualizácia obsahuje aj nasledujúce vylepšenia:

– Podpora AirPlay v hoteloch umožňuje vo vybraných hoteloch streamovať obsah priamo do televízora na izbe. Táto funkcia nám výrazne uľahčí cestovanie.

– AppleCare a záruka v Nastaveniach zobrazuje pokrytie pre všetky zariadenia prihlásené pomocou vášho Apple ID. Ide o praktické vylepšenie.

– Optimalizácia detekcie pádu (všetky modely iPhone 14 a iPhone 15).

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Vieme ako prelomiť ochranu Touch ID!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -