Vývojári majú od dnešného dňa k dispozícii tretie beta verzie systémov iOS 17.3 a iPadOS 17.3, ktoré spoločnosť Apple momentálne stále drží v testovacej fáze. Oficiálne vydanie updatov pre všetkých používateľov by však malo doraziť už v najbližších týždňoch.

Nové verzie pripravovaných systémov prichádzajú len týždeň potom, čo spoločnosť Apple stiahla predchádzajúcu betu z obehu. Dôvodom pre tento krok bolo reštartovanie zariadenia po nainštalovaní predošlej beta verzie. Išlo o tak zásadný problém, že sa telefón nedal používať. Firma preto musela zareagovať doslova do niekoľkých hodín.

Aktualizácie iOS 17.3 a iPadOS 17.3 dorazia už čoskoro

iOS 17.3 neprinesie iba štandardné bug fixy a opravy chýb, no aj niekoľko zaujímavých noviniek. Systém sprístupní funkciu ochrany pred odcudzením zariadenia, ktorá zabraňuje prístupu k vašim osobným údajom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iOS 17.3 bezpečnosť
Zdroj: Bing AI / SvetApple

Po zapnutí tejto funkcie sa vyžaduje overenie totožnosti pomocou Face ID alebo Touch ID na rôzne akcie, ako je napríklad prístup k heslám v iCloud kľúčenke, vypnutie režimu „Stratené zariadenie“, alebo nákupy cez Safari s uloženými platobnými informáciami.

Existujú aj funkcie, ktoré sú založené na oneskorenom overení, ako napríklad zmena prístupového kódu Apple ID, prístupového kódu iPhonu alebo vypnutie funkcie Find My. Nová vychytávka by mala ošetriť aj tieto možnosti zabezpečenia.

Aktualizácia tiež prinesie kolaboratívne playlisty pre platformu Apple Music. Táto funkcia umožní predplatiteľom služby zdieľať zoznamy skladieb s inými používateľmi. Viac by sme sa mali dozvedieť už o niekoľko týždňov, keď gigant z Cupertina uvoľní ostrú verziu aktualizácie.

Prečítajte si tiež  iOS 17.3 spraví váš iPhone extrémne bezpečný: Zlodejom už nepomôže ani poznať váš kód

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -