Spoločnosť Apple oznámila významnú aktualizáciu operačných systémov iOS 17.4 a iPadOS 17.4, ktorá mení obrovské množstvo vecí najmä v Európe. Táto aktualizácia však umožní vývojárom z celého sveta ponúkať služby streamovania hier v rámci jednej aplikácie, čo je významný odklon od predchádzajúcej politiky Apple, ktorá vyžadovala predkladať každú hru na posúdenie samostatne.

Tento vývoj znamená novú éru pre streamovanie hier na zariadeniach Apple a prináša pohodlie a zjednodušený proces pre vývojárov aj používateľov. Vďaka pripravovaným aktualizáciám iOS 17.4 a iPadOS 17.4 môžu teraz vývojári vytvoriť jedinú komplexnú aplikáciu, ktorá dokáže streamovať celý ich katalóg hier.

To v praxi znamená, že služby ako Xcloud od Microsoftu, ktoré sa predtým spoliehali na prístup ku jednotlivým titulom cez Safari, budú teraz môcť ponúknuť integrovanejší a efektívnejší používateľský zážitok.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Vývojári musia stále spĺňať prísne požiadavky App Store

iPhone herná služba
Zdroj: Unsplash / Ryland Dean

Napriek tejto zásadnej zmene, ktorú určite ocenia aj používatelia po celom svete, si spoločnosť Apple zachováva určité štandardy, z ktorých za žiadnych okolností nepoľaví. Tým hlavným je, že každá takáto apka musí spĺňať prísne usmernenia internetového obchodu App Store. Platí to aj pre vekové hodnotenie.

Hlavná aplikácia, pomocou ktorej sa bude spúšťať na zariadení streamovacia služba, musí mať vekové hodnotenie, ktoré zodpovedá najvyššiemu vekovému hodnoteniu obsahu, ktorý sa v nej nachádza. Ak napríklad zoznam hier od vývojára obsahuje čo i len jednu hru s ratingom M so sexuálnym alebo násilným obsahom, celá aplikácia bude mať rating 17+.

Táto aktualizácia znamená zásadný posun v prístupe spoločnosti Apple k herným streamovacím službám a ponúka vývojárom väčšiu flexibilitu pri zachovaní integrity obchodu App Store.

Hráči môžu očakávať ucelenejší a rozmanitejší herný zážitok na svojich zariadeniach s iOS a iPadOS. Na druhej strane, ale platí, že tieto herné streamovacie služby budú pre najlepšie fungovanie vyžadovať aj rýchle a stabilné pripojenie k internetu.

Na Slovensku ešte nie sme na to pripravení tak, ako napríklad v Ázii. Stále, ale platí, že na niektorých miestach sa dá pohodlne streamovať aj u nás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite si pád iPhonu 6 Plus do vody pri 35 000 fps!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -