Hoci je iPhone 14 vzdialený ešte niekoľko mesiacov, predpoklady týkajúce sa jeho špecifikácií začínajú rázne pribúdať. Analytici poodhalili, že spoločnosť Apple odporučila popredným americkým operátorom, aby sa pripravili na uvedenie smartfónov len s eSIM do septembra 2022. To naznačuje, že minimálne jeden model iPhonu 14 by mohol upustiť od fyzického slotu pre SIM kartu.

Prečítajte si tiež  Ani iPhone 14 nebude mať Touch ID. Poznáme aj ďalší detail ohľadom jeho displeja. Zrejme vás sklame!

S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o plynulý prechod na telefóny fungujúce výhradne na eSIM. Práve k tomuto kroku má dopomôcť variant iPhonu 14, ktorý nebude disponovať fyzickým zásobníkom pre kartu. Problém ale môže nastať s jeho dostupnosťou a ponukou na globálnom trhu.

Príprava na prechod k eSIM

Na svete je ešte stále veľa operátorov, ktorí nepodporujú eSIM, takže určite nemožno hovoriť o ráznom skoku a odstrihnutí iPhonov od fyzických kariet. Zavádzanie eSIM sa však rýchlo rozširuje, viac ako 100 operátorov na celom svete už ponúka službu eSIM a ďalší plánujú zaviesť podporu v tomto roku.

Spoločnosť Apple prvýkrát predstavila technológiu eSIM v roku 2018 s modelmi iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Od tej doby sme sa dočkali niekoľkých ďalších zariadení, pričom možno spomenúť aj hodinky Apple Watch, ktoré tiež podporujú LTE a eSIM. V našich končinách je však podpora zo strany tuzemských operátorov diskutabilná.

iPhone SIM card

Modely iPhone 13 už podporujú viacero profilov eSIM, čo používateľom umožňuje digitálne sa prihlásiť k viacerým mobilným paušálom a prepínať medzi nimi. Táto funkcia by mohla prinajmenšom na niektorých trhoch pripraviť pôdu pre variant iPhone 14 len s eSIM.

Čo hovoríte na túto možnosť vy? Zvažovali by ste kúpu eSIM modelu iPhone 14? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro dostanú rovnakú operačnú pamäť RAM

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -