Jablkovým smartfónom sa každým rokom neprestáva dariť. Inak tomu nebolo ani v roku 2021, kedy si iPhone opäť uchmatol pozíciu svetovej jednotky. Viac ako pätinu všetkých smartfónov predaných na svete vo 4. štvrťroku 2021 tvoril iPhone. Konkurencia však nezaostáva o veľa a cyklické predstavovanie nových modelov bez väčšej zmeny by už nemuselo stačiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 je extrémne populárny. V jednej z krajín sa mu však darí nad očakávania

S 22 % podielom na celosvetovom predaji všetkých smartfónov sa spoločnosť Apple umiestnila na prvej priečke. V tesnom závese sa nachádza Samsung s 20 % podielom. Za úspech jablkovej spoločnosti mohol vysoký dopyt po iPhonoch 13, ktorý sa postupne vyrovnával s ponukou.

Spoločnosť Apple sa po troch štvrťrokoch vrátila na vrchol trhu so smartfónmi a to aj vďaka vysokým číslam v Ázii. Paradoxom je, že iPhony sa v Číne predávali ešte lepšie ako modely od tamojších producentov. To všetko sa firme podarilo aj napriek počiatočnému nedostatku kľúčových komponentov.

iPhone

Hoci spoločnosť Apple bola na čele zoznamu dodávateľov smartfónov za 4. štvrťrok 2021, v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 sa však tieto údaje znížili. Vtedy disponovalo Apple 23 % podiel, zatiaľ čo Samsung bol na 17 % hranici. Za 4. štvrťrok 2021 za spoločnosťami Apple a Samsung nasledovali Xiaomi s 12 %, OPPO s 9 % a vivo s 8 %.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -