Človek mieni a pandémia mení. Aj tak by sa dala zhrnúť situácia, s ktorou sa stretol skoro každý človek na zemi po výskyte ochorenia COVID-19. Práve od začiatku roka 2020 začali mnohé spoločnosti prechádzať na prácu z domu, ktorá určitým ľuďom vyhovuje viac, ako práca v kancelárii. Výnimku v tomto smere netvorí ani spoločnosť Apple.

Teraz sa však technologický gigant z Cupertina stretol s pomerne nečakaným krokom. Ako uvádza Macrumors, riaditeľ strojového učenia Ian Goodfellow odstúpil zo svojej pozície len po štyroch rokoch od nástupu do funkcie. Podľa Zoë Schifferovej z portálu The Verge bol predtým jedným z najlepších zamestnancov spoločnosti Google v oblasti umelej inteligencie.

Goodfellow mal údajne svojim zamestnancom odoslať e-mail, v ktorom sa vyjadril ku svojmu odchodu. Podľa jeho vlastných slov to čiastočne súvislo aj s plánom spoločnosti Apple,vrátiť sa ku „osobnej práci“, čo zahŕňalo návštevu kancelárie aspoň na jeden deň v týždni do 11. apríla, aspoň na dva dni v týždni do 2. mája a aspoň na tri dni v týždní do 23. mája.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Som presvedčený, že najlepšou politikou pre môj tím by bola väčšia flexibilita,“ uviedol bývalý riaditeľ strojového učenia vo svojej správe.

Prvé náznaky nesúhlasu zamestnancov s pravidelnou návštevou kancelárií sa pritom začali objavovať už na začiatku mája. Niekoľko pracovníkov dokonca napísali list, ktorý bol následne odoslaný vedeniu spoločnosti Apple.

Zamestnanci Apple nechcú chodiť do práce. Vraj je to strata času

Apple

V liste sa uvádza niekoľko dôvodov, prečo si zamestnanci myslia, že by mali naďalej pracovať na diaľku. Jeden z dôvodov je ten, že produkty od Apple by mali byť na „remote“ absolútne ideálne, no ak ich nedokáže testovať sám výrobca, je otázne, ako budú fungovať v praxi.

„Všetkým našim zákazníkom hovoríme, aké skvelé sú naše produkty na prácu na diaľku, ale sami ich nemôžeme používať na prácu na diaľku? Ako môžeme očakávať, že to naši zákazníci budú brať vážne? Ako môžeme pochopiť, aké problémy s prácou na diaľku je potrebné riešiť v našich produktoch, ak ich netestujeme?“

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V liste sa ďalej uvádza, že dochádzanie do práce je obrovská strata času. Celé to však pôsobí skôr ako špekulácia. Apple sa po pandémii síce rozhodlo poslať ľudí späť do kancelárií, avšak počas týždňa im dáva oveľa voľnejší režim.

Minimálne dva dni z piatich totiž môžu pracovať z domu, čo firma nikdy predtým nepovoľovala. Uvidíme, ako bude vedenie reagovať na vyššie spomínaný otvorený list.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here