Zdá sa, že pandémia ešte stále nepovedala posledné slovo a aj naďalej ovplyvňuje dianie vo svete. Popredný dodávateľ spoločnosti Apple, ktorým je firma Foxconn bola nútená pozastaviť svoju činnosť v čínskom meste Shenzhen (Šen-Čen) po tom, ako bolo celé mesto uzavreté kvôli lockdownu. V dôsledku toho boli zatvorené podniky, ktoré nie sú nevyhnutné, verejná doprava a iné prevádzky.

Prečítajte si tiež  Nová veľkosť obrazovky, koniec modelu Mini alebo čip 16. Čo všetko prinesie iPhone 14?

Šen-čen je domovom veľkých technologických spoločností, ako sú Huawei, Oppo a TCL, a je tiež jedným z najväčších výrobných centier taiwanskej spoločnosti Foxconn, ktorá dodáva komponenty zákazníkom od Apple cez Google až po Amazon.

Pozastavenie výroby prichádza v čase, keď globálny dodávateľský reťazec stále zápasí s pretrvávajúcim nedostatkom čipov, ako aj s narušeniami spôsobenými vojnou na Ukrajine.

Foxconn Apple
Zdroj: Reuters

Foxconn, najväčší zmluvný výrobca elektroniky na svete vo vyhlásení uviedol, že pozastaví výrobu vo svojich továrňach Longhua a Guanlan v Šen-čene až do ďalšieho oznámenia miestnej vlády. Zatiaľ nie je úplne jasné, akých Apple zariadení sa kríza vo Foxconne dotkne. Firma je však najväčším výrobcom iPhonu, takže najskôr sa bude jednať o jablkové telefóny.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAsia.Nikkei
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.