Pripravovaný iPhone 14 je síce ešte mesiace vzdialený, no my sa pomaly ale isto dozvedáme, s akými prednosťami sa jednotlivé modely vytasia pri svojom jesennom predstavení. Počas posledných týždňov sa na povrch vynorilo hneď niekoľko informácií, ktoré pojednávajú o špecifikáciách novej generácie iPhonov.

Ako už iste viete, iPhone 14 by mal tento rok doraziť rovnako ako po minulé roky vo štvorici, avšak s niekoľkými zmenami. Analytici jablkovej spoločnosti už niekoľkokrát avizovali ukončenie verzie Mini, čo sa nakoniec potvrdí už v pripravovanej generácii. Hoci je iPhone 13 mini výborným doplnkom portfólia smartfónov, v predajoch veľmi neočaril. Ak vás ale zaujíma čo iPhone 13 Mini ponúka, nenechajte si ujsť našu recenziu.

- Reklama -

Apple sa ho preto s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne vymeniť a entry modely iPhonu 14 dorazia v 6,1″ a 6,7″ verzii. Je však nutné podotknúť, že 5,4″ dizajn, ktorý momentálne patrí iPhonu Mini môže byť v budúcnosti použitý napríklad pre ďalšie generácie iPhonu SE.

iPhone 14 Pro
Zdroj: MacRumors

Základné telefóny strednej triedy budú mať rovnaké rozlíšenie a veľkosť displeja ako súčasný iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Displej prémiových mobilov, ktorých pozíciu zaujme iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max však môže byť o niečo dlhší, aby sa doň zmestil nový dizajn „notch + pill“, ktorý nahradí doterajší zaužívaný výrez.

Niekoľko zmien sa bude týkať aj čipov, ktoré v telefónoch nájdeme. Zatiaľ čo oba modely „základného“ iPhonu 14 dorazia s verziou aktuálneho čipu a15, Pro modely dostanú úplne novú generáciu čipu A16. Stojí za zmienku, že Apple už má dve rôzne verzie čipu A15, z ktorých jedna má navyše GPU jadro a 6 GB RAM (používa sa v modeloch 13 Pro).

Apple by preto mohlo použiť špičkovú verziu čipu A15 Bionic v základných modeloch iPhone 14 a novým modelom Pro sa ujde nový procesor A16. Spoločnosť by dokonca mohla čip premenovať na „A15X“, ako to v minulosti urobila s čipom A12Z iPadu Pro 2020 – čo je v podstate čip A12X s ďalším jadrom GPU. Podobným príkladom môžu byť aj Apple Watch Series 7, ktoré tiež dostali rovnaký procesor ako predošlá generácia.

Zdroj: PhoneArena (úprava redakcie)

Niekoľko týždňov pred oznámením iPhonu 13 niektoré správy naznačovali, že spoločnosť Apple pracuje na funkciách satelitnej komunikácie pre nadchádzajúce modely iPhonu. Hoci tieto funkcie neboli do radu iPhone 13 nikdy pridané, Apple na nich stále pracuje. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však tejto vychytávky nedočkáme ani tento rok.

Nie je jasné, či bude táto technológia pripravená pre tohtoročný iPhone, no Apple testuje prototypy, ktoré sú schopné posielať textové správy cez satelit. Tento systém je interne známy pod kódovým označením „Stewie„.

V nadchádzajúcich mesiacoch by sme sa o pripravovaných modeloch iPhonu 14 mali dozvedať čoraz viac informácií a odhadov. Čo by v novom jablkovom smartfóne potešilo vás? Podeľte sa s nami o vaše názory a postrehy v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -