Počítače a umelá inteligencia sú v súčasnosti schopné všetkého. Využili to aj tvorcovia služby Podcast.ai, ktorí si pre používateľov pripravili vcelku zaujímavý rozhovor.

Stretol sa v ňom Joe Rogan a zakladateľ spoločnosti Apple Steve Jobs. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby druhý z dvojice nezomrel už pred jedenástimi rokmi.

Tvorcovia aktuálne veľmi medializovaného podcastu využili technológiu napodobňovania hlasu, ktorú podľa zive.cz poznáme už niekoľko dlhých rokov. Doposiaľ sme sa s ňou, ale stretávali predovšetkým vo filmoch a seriáloch, takže podcast je predsa len úplne nový segment.

Pokiaľ si vypočujete celú dvadsať-minútovú zvukovú stopu, pravdepodobne už po chvíli spoznáte, že niečo nie je v poriadku. Oba hlasy znejú tak trochu „roboticky“ a niektoré vety, respektíve argumentácie nedávajú zmysel.

Steve Jobs stojí na pódiu a predstavuje prvý iPhone 2G v roku 2007
Zdroj: PAUL SAKUMA/AP – Steve Jobs zomrel v roku 2011.

Je to preto, lebo za nimi stojí umelá inteligencia, ktorá ešte stále nie je dokonalá. Napriek tomu je však natoľko šikovná, že sa naučila pomerne hodnoverne napodobniť hlas Steva Jobsa a rovnako a Joa Rogana a vytvorila z nich dlhý súvislí rozhovor.

Urobila to tak, že autori do nej zadali zvukové stopy zachytávajúce zakladateľa spoločnosti Apple a známeho amerického moderátora. A zatiaľ čo zvukových stôp Joa Rogana bolo niekoľko hodín, pretože podcasty robí pravidelne, pri Stevovi Jobsovi to mohol byť trochu problém. Sami máme pocit, že to tak trochu cítiť, ale možno je to len naša domnienka.

Vypočujte si tento šialený rozhovor aj vy a dajte nám vedieť do komentára, čo si o ňom myslíte. Páči sa vám, alebo nie?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Video o iPhone 9 bol fake. Tento moderný housing si môžete kúpiť aj vy.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -