Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť najmä vďaka svojmu zakladateľovi a vizonárovi Stevovi Jobsovi. Ten nás však navždy opustil už pred 11 rokmi, pričom zákernej chorobe podľahol presne 5. októbra 2011, len jeden deň po predstavení legendárneho iPhonu 4S s hlasovým asistentom Siri.

O tom, čo tu po sebe Steve Jobs zanechal nedávno diskutovala jeho bývalá manželka Laurene Powell Jobsová, súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook a bývalý šéf dizajnu Jony Ive v diskusii s novinárkou Karou Swisherovou.

Počas diskusie sa Powell Jobs podelila o novú webovú stránku s názvom The Steve Jobs Archive (Archív Steva Jobsa), ktorá obsahuje zbierku citátov, videí a e-mail od Jobsa a sľubuje budúce „programy, štipendiá, zbierky a partnerstvá, ktoré odrážajú Stevove hodnoty a nesú jeho zmysel pre možnosti dopredu.

Do pozornosti tiež treba dať, že spoločnosť Apple má na svojom webe už niekoľko rokov podstránku Spomienka na Steva, na ktorej sa nachádzajú odkazy od jeho priateľov, kolegov či zákazníkov z celého sveta. Pridať sa medzi nich môžete prostredníctvom e-mailu (nájdete ho na webe) aj vy.

Apple vytvorilo krátky film na počesť Steva Jobsa

Ešte v priebehu minulého roka, pri príležitosti 10. výročia od smrti Steva Jobsa vytvorila spoločnosť Apple krátky trojminútový film, v rámci ktorého si uctila svojho zakladateľa a jeho obrovský prínos pre ľudstvo.

„Neuplynie deň, aby sme na neho nemysleli,“ povedal Cook počas vôbec prvého mediálneho podujatia v Divadle Steva Jobsa v roku 2017.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Steve Jobs ako sýrsky imigrant? Vážne?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here