Bolo v celku šokujúce keď sme sa v priebehu roku 2019 dozvedeli, že legendárny šéf dizajnu spoločnosti Apple opúšťa svoje miesto a zakladá si vlastný biznis s názvom LoveFrom.

Generálny riaditeľ Apple Tim Cook však popri jeho odchode spomenul, že to neznamená koniec spolupráce s technologickým gigantom.

- Reklama -

A aj keď to v poslednom období vyzeralo tak, že Ive na Apple zanevrel, podľa jeho vlastných slov to nie je pravda.

Jony Ive stále spolupracuje so spoločnosťou Apple 

V rámci RE: WIRED konferencie, kde bol hosťom potvrdil, že naďalej aktívne spolupracuje pri tvorbe produktov v spoločnosti Apple. Teraz to však nerobí z pozície šéfa dizajnu ale z pozícia šéfa svojej vlastnej firmy kde podľa všetkého dostáva zadania na zákazky.

Renomovaný dizajnér žiaľ nešpecifikoval, na akých produktoch sa osobne podieľal, no na základe uniknutých informácií vieme, že svoj podpis zanechal minimálne na novom iMacu (M1) a taktiež na niektorých ciferníkoch pre watchOS 7.

Okrem toho však Ive pracuje aj na ďalších projektoch pre úplne iné firmy. Spomenúť môžeme napríklad čerstvú spoluprácu s talianskou automobilkou Ferrari, ktorá nás všetkých veľmi prekvapila.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacg.co
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.