Človek, ktorý stoji za vizuálnom mnohých ikonických produktov od spoločnosti Apple a taktiež bol jeden z najlepších priateľov Steva Jobsa sa pomaly uberá ďalším smerom.

Po tom, čo Jony Ive opustil Apple a založil si vlastnú firmu LoveFrom (ktorá s Applom stále spolupracuje) uzavrel prvú veľkú zmluvu s úplne inou spoločnosťou. Prekvapivo ide o Ferrari, respektíve jeho materskú značku Exor.

„Ako majitelia a zberatelia Ferrari sme nemohli byť viacej nadšení z ponuky na spoluprácu s touto mimoriadnou spoločnosťou a hlavne s tímom šikovných dizajnérov, ktorých viedol Flavio Manzoni“ – uviedol Jony Ive a Marc Newson v oficiálnom prehlásení.

Samých nás táto informácia prekvapila, nakoľko práve o Jonym Ivovi sa hovorilo ako o možnom kandidátovi na post CEO Ferrari ešte koncom minulého roka.

Aj keď túto pozíciu nezískal (a asi by to bolo vzhľadom na jeho profesionálne zameranie zvláštne), s talianskym výrobcom športových vozidiel a módnych doplnkov sa predsa len chystal spolupracovať. Čo to však bude obnášať v súčasnosti nevieme.

Ive v Apple nepracuje už dva roky

Jony Ive a Marc Newson opustili spoločnosť Apple krátko po sebe ešte v priebehu roka 2019, pričom samotní technologický gigant uviedol, že si obaja založili vlastný projekt s názvom LoveFrom.

V danej dobe Apple prehlásilo, že naďalej zostáva jedným z primárnych klientov spoločnosti LoveFrom a tak sa mal Jony Ive podieľať aj na vývojí súčasných produktov. Jedným z nich bol napríklad nový 24″ iMac, ktorý sme videli začiatkom roka.

Prečítajte si tiež  Jony Ive a 6 zaujímavých faktov, ktoré ste o ňom nevedeli!

Nie je ale celkom jasné, či ku návrhu jeho dizajnu došlo ešte pred rokom 2019 alebo až po ňom. Ako iste viete, tento technologický gigant vyvíja svoje zariadenia častokrát aj 3 roky a samotný iMac 24″ mal mať premiéru už v roku 2020.

Ako ste spokojní s dizajnom produktov po tom, čo Jony Ive odišiel z Apple? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -