Spoločnosť Apple už niekoľko rokov pracuje na vývoji svojho vlastného vozidla, ktoré interne označuje ako projekt „Titan“. Hoci o ňom nemáme žiadne podrobnosti, vieme, že by malo ísť o elektromobil s autonómnym režimom jazdy. Apple má v tomto smere veľké ambície.

Ako nedávno uviedol známy leaker Mark Gurman (presnosť 87,3 %) z agentúry Bloomberg, Apple Car môže byť tak vyspelým strojom, že nebude potrebovať volant ani pedále. Človek si tu iba sadne, zadá cieľovú destináciu a následne sa môže venovať trebárs práci, čítaniu alebo sledovaniu filmov.

Otázne však zostáva, či toto dokáže Apple vyvinúť do roku 2025 – 2027. Autonómne systémy sú síce pokročilé, no stále sa im vo všeobecnosti nedá dôverovať natoľko, aby úplne nahradili človeka. Nie je však nereálne, že sa to už čoskoro zmení.

Dva spôsoby ako môže fungovať používanie alebo vlastnenie Apple Car  

Autonomous car interior concept. Luxury interior serve cool drink service. 3D rendering image.

Odhady analytikov sa logicky zameriavajú aj na predajnú cenu Apple Car. Existujú však dva obchodné modely, ktoré môžu byť použité samostatne ale aj popri sebe.

V prvom prípade pôjde o automobil, ktorý si nebude kupovať nikto. K dispozícii by mal byť na zdieľané jazdy, čo je podľa viacerých analytikov budúcnosť v osobnej doprave.

Inými slovami si zavoláte auto, ktoré sa pristaví v dopredu stanovenom čase na vašej adrese a následne vás odvezie kamkoľvek, kde budete potrebovať. Po vystúpení mu len zaplatíte rovnako ako taxíku a auto bude pokračovať svojou cestou pre ďalšieho zákazníka.

Instagram BannerV druhom prípade si Apple Car budete môcť sami zakúpiť, vďaka čomu ho budete mať k dispozícii len a len pre seba. No a ak sa tak stane, podľa magazínu iDropNews by ste si mali pripraviť približne 50 000 $ až 60 000 $, čo môže byť pri cenovej politike spoločnosti Apple asi 60 000 € až 70 000 € (v Európe).

Aj keď to určite nie je málo peňazí, elektromobily dnes bývajú aj podstatne drahšie. Navyše sa tu bavíme o aute, ktoré má byť revolúciou v doprave a na kapote sa má hrdiť logom nahryznutého jablka.

Prečítajte si tiež  Nová posila pre projekt Apple Car. Firma získava ďalšieho inžiniera Tesly

Pokiaľ by stálo vyššie uvedenú čiastku, dostalo by sa na úroveň limuzín alebo SUV modelov vyššej strednej triedy od nemeckého tria BMW, Mercedes-Benz a Audi. A uznajte sami, že tých dnes jazdí po cestách ako maku.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o vyššie uvedenej cene vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -