Obdobie pandémie nebolo ľahké ani pre technologické spoločnosti. Tie síce prosperovali, no častokrát nedokázali zasýtiť dopyt po svojich zariadeniach. Patrila sem aj spoločnosť Apple, ktorá najväčšie problémy pociťovala v súvislosti s nedostatkom polovodičov. Ako však informuje portál Macrumors, s týmto by už konečne mohol byť koniec.

Prečítajte si tiež  Na budúci rok príde iPad, ktorý si bude chcieť kúpiť každý!

K téme sa vyjadril konkrétne najväčší dodávateľ Apple, spoločnosť Foxconn. Tá sa stará najmä o produkciu iPhonov, no jej výrobnými linkami prechádzajú aj mnohé iné zariadenia.

Vo svojom oficiálnom vyhlásení pre investorov uviedla, že aj keď stále pociťuje nedostatkov polovodičov, situácia sa začína stabilizovať. Takéto pozitívne správy prichádzajú v podstate poprvýkrát od začiatku pandémie.

TSMC chystá výrobu 3nm čipov„Prvý štvrťrok je z hľadiska nedostatku komponentov stabilnejší a očakáva sa, že celkové obmedzenia dodávok sa v druhej polovici roka zmiernia,“ povedal hovorca spoločnosti Foxconn na včerajšom stretnutí s investormi.

Spoločnosť TSMC nie je vo svojich vyhláseniach až taká pozitívna 

Toto oznámenie môžeme považovať za veľmi pozitívny signál pre celý technologický ale aj automobilový priemysel. Netreba však zabúdať, že spoločnosť TSMC (výrobca všetkých čipov pre spoločnosť Apple) ešte dávnejšie oznámila, že s obmedzenými dodávkami čipov sa budeme stretávať až do konca roka 2022.

Všetci veľkí výrobcovia zároveň sľubujú, že sa pokúsia na podobné situácie v budúcnosti lepšie pripraviť. Urobiť to chcú najmä tak, že sa budú lepšie zásobovať. Ak teda vypukne kríza, skladom by mali mať dostatok potrebných komponentov aby ju dokázali prekonať z vlastných rezerv. To je v súčasnosti skrátka nevyhnutné.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -