Spoločnosť Apple stále pracuje na nových zariadeniach, ktoré nám predstaví tento alebo na budúci rok. Základný iPad nie je výnimkou a hoci nám v najbližších mesiacoch neprinesie nič svetoborné, v roku 2023 by sa to mohlo zmeniť. Ako uvádza portál iDropNews, Apple chystá úplne nový dizajn, ktorý bude podobný iPadu Air 4. generácie.

Prečítajte si tiež  iPady idú na druhú koľaj: Apple na ich úkor vyrába viac iPhonov!

V roku 2022 prejde iPad s 10,2″ displejom v podstate štandardným upgradom na úrovni procesora a možno aj mobilného pripojenia. Dovnútra jeho šasi by sa teda mohol dostať 5nm procesor A14 Bionic a takisto podpora pre mobilnú 5G sieť.

Apple by sa týmto krokom dorovnalo na zvyšnú ponuku iPadov, pretože pripravovaný iPad Air 5. generácie by už mal mať takisto 5G a jeho predstavenie prebehne pravdepodobne 8. marca.

Rok 2023 bude pre základný iPad prelomový! 

Najdostupnejší tablet od Apple by mal v roku 2023 dostať v prvom rade 10,5″ LCD displej so zobrazovacou frekvenciou 60 Hz. Ešte dôležitejšie však je, že pôjde o edge-to-edge zobrazovaciu jednotku čo znamená, že nebude disponovať žiadnym tlačidlom Home Button. Dizajn by mal teda pripomínať aktuálny iPad Air 4. generácie alebo iPad mini 6. generácie.

Čo sa týka farieb, tie by mohli byť podobné 24″ iMacu alebo slúchadlám AirPods Max. Minimálne tak to opisujú leakeri, ktorí dopĺňajú, že Apple má v tejto chvíli viacero prototypov a prevedení. Dokonca sa hovori aj o verziách s bielymi rámčekmi okolo displeja, no vo finále budú pravdepodobné skôr čierne rovnako, ako na ostatných tabletoch s logom nahryznutého jablka.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Únik spomína aj konektor typu USB-C, vďaka čomu bude pripojenie ešte univerzálnejšie. V súčasnosti ide o posledný tablet od Apple, ktorý sa spolieha na trochu zastaralý Lightning. Pokiaľ Apple urobí všetko čo sme spomenuli v tomto článku, môže ísť o skutočný must-have produkt, ktorý si bude chcieť zakúpiť každý zákazník, ktorý ešte iPad nevlastní. Dajte nám vedieť do komentára, či sa to bude týkať aj vás.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -