Služba Apple TV+ síce zatiaľ  nie je taká populárna ako niektorí jej konkurenti,no aj napriek tomu sa jablkovej spoločnosti podarilo získať rôzne prestížne ocenenia za svoj originálny obsah. Okrem zlatého globúsu či cien na rôznych filmových festivaloch, sa jednému zo seriálov ušlo aj celkom nečakané ocenenie. Seriál Foundation patrí medzi „najpirátenejšie“ seriály roku 2021.

Prečítajte si tiež  Apple TV+ bude mať do konca roka 2026 viac ako 36 miliónov predplatiteľov

Foundation založený na oceňovaných sci-fi románoch Isaaca Asimova bol jedným z najočakávanejších seriálov Apple TV+ a to nielen za tento rok. napriek tomu, že obsahu je čoraz viac, ráve táto séria viedla množstvo ľudí k predplateniu služby Apple TV+. Mnoho záujemcov však zvolilo iný prístup a seriál si radšej stiahli na torrentových webových stránkach.

Pirátenie je stále v móde

Podľa zistení portálu Torrentfreak bol seriál Foundation v roku 2021 jedným z najsťahovanejších seriálov na webe, čím sa Apple TV+ prvýkrát od svojho uvedenia v roku 2019 dostala na tento zoznam.

Foundation

Rebríčku kraľuje Disney+ so svojim originálnym Marvel obsahom a za smienku určite stojí aj Witcher z produkcie Netflixu. Zoznam najčastejšie sťahovaných seriálov vyzerá nasledovne:

  1. Wandavision (Disney+)
  2. Loki (Disney+)
  3. The Witcher (Netflix)
  4. The Falcon and the Winter Soldier (Disney+)
  5. Hawkeye (Disney+)
  6. What If…? (Disney+)
  7. Foundation (Apple TV+)
  8. Rick and Morty (Cartoon Network/Netflix/HBO Max)
  9. Arcane (Netflix)
  10. Wheel of Time (Amazon Prime Video)

Jednu vec treba mať na pamäti: rebríček vychádza z počtu stiahnutých epizód, nie celých seriálov. Keďže Netflix zvyčajne vydáva všetky epizódy naraz, nikoho určite neprekvapí, že La Casa de Papel a Squid Game sa do rebríčka nedostali, hoci ide o veľmi populárne seriály.  Našli ste si svojho favorita aj vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTecnoblog
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.