Pred pár týždňami sa vo veľkom začalo hovoriť, že spoločnosť Apple predstaví svoje prvé tohtoročné produkty už 23.marca. Fanúšikovia a zákazníci sa mali dočkať napríklad iPadu Pro 2021, iPadu mini s novým dizajnom, sledovacích príveskov AirTag a niekoľkých ďalších produktov.

Tieto tvrdenia začali naberať na pravdepodobnosti po tom, ako ich potvrdil Jon Prosser (presnosť 78,2%) a tak isto Kang (presnosť 97,8%). V princípe sme teda nemali najmenšie pochybnosti, že by to vo finále mohlo dopadnúť ináč – ale stalo sa. Technologický gigant preložil celú udalosť z marca na apríl a podarilo sa mu oklamať aj samotných leakerov, ktorým vraj podsunul falošné informácie. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

No a hoci by v princípe nešlo o veľký problém, v skutočnosti spravil Jon Prosser niečo, čo už pravdepodobne ľutuje. Svojim fanúšikom dal ešte 9.marca prísľub, že ak sa event konať nebude, oholí si obočie. Chcel tým skrátka dokázať, že si je svojimi tvrdeniami absolútne istý.

Nevyšlo…

Nakoľko Apple 16.marca neohlásilo žiadnu udalosť (robí to vždy sedem dní pred Keynote), tak už bolo jasné, že sa Prosser mýlil. No a aj keď sa zo všetkého snažil vyhovoriť v ďalších dvoch videách, svoje slovo, ktoré dal fanúšikom do bodky splnil.

Na konci jeho poslednej show s názvom FPT vzal do ruky holiaci strojček a dobrovoľne sa pripravil o obočie. Na jednej strane bude teda niekoľko dní či možno týždňov trpieť, no na strane druhej získal celosvetovú mediálnu pozornosť čím sa ešte viac zviditeľnil.

Na záver len dodáme, že ak sa už neviete dočkať nových iPadov či AirTagov, zostaňte počas najbližších týždňov trpezliví. Apple ich už musí odhaliť, nakoľko sa ku nim zaväzuje napríklad aj update iOS 14.5.

Prečítajte si tiež  Petr Mára: Kúpiť Mac teraz alebo počkať na Apple Sillicon?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.