AirTagy klopú na dvere

Apple práve vydalo tretiu beta verziu iOS 14.5, ktorá sa už blíži ku finálnemu testovaniu. Zároveň tu bola povolená karta “Položky” v aplikácii Nájsť, o ktorej sme vás informovali ešte v polovici januára (ako o skrytej novinke).

Práve toto je s najväčšou pravdepodobnosťou miesto, cez ktoré budeme sledovať lokalizátory AirTag a takisto všetky ďalšie kompatibilné doplnky od výrobcov tretích strán. Ľahko tak získate prehľad o predmetoch (peňaženka, kabelka, batoh, kľúče atď.), na ktoré ich pripevníte.

- Reklama -

Apple začalo pridávať do systému podporu pre AirTag už v decembri 2020 – popri iOS 14.3. Prezradil ho interný kód, ktorý sa podarilo odhaliť šikovným vývojárom. Od tejto chvíle bolo de facto jasné, že prívesky prídu počas najbližšej prezentácie.

Hoci tá v súčasnosti ešte nebola oznámená, špekuluje sa, že Apple plánuje Keynote niekedy na druhú polovicu marca a popri AirTags uvidíme aj iPad Pro, iPad mini a ďalšie produkty.

Možno sa to nezdá, no práve tieto malé lokalizátory sú v súčasnosti jedným z najočakávanejších produktov vôbec. Ich pôvodné predstavenie bolo z roku 2019 preložené na rok 2020 a vtedy ho nešťastne ovplyvnila pandémia koronavírusu. Snáď sa to po tak dlhej dobe konečne podarí, veď konkurenciu pripravil už aj Samsung.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here