Generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg, ktorý len pred pár mesiacmi oznámil nový headset Meta Quest 3 pre virtuálnu realitu sa najnovšie vyjadril, že táto technológia je oveľa lepšia, ako headset Apple Vision Pro, ktorý sa začal predávať pred pár týždňami.

Zuckerberg toto odvážne tvrdenie prehlásil v čase, kedy medzi spoločnosťami Apple a Meta vládne silná konkurencia a každá z nich sa snaží presadiť si svoje vlastné riešenie toho, ako by sme mali využívať priestor v rozšírenej realite. Zuckerbergova dôvera v Meta Quest 3 pritom vôbec nie je neopodstatnená a sám uviedol aj viacero bodov, pre ktoré si myslí, že práve „jeho“ headset je ten lepší. Informoval o tom portál Macrumors.

CEO Meta na začiatku vyzdvihol cenovú dostupnosť modelu Quest 3, ktorý je 7-krát lacnejší ako Apple Vision Pro. V USA sa predáva za približne 500 $. Ďalej spomenul, že zariadenie je vybavené ľahším rámom (má o 120 gramov menej), nepotrebuje káble, má širšie zorné pole či jasnejšiu obrazovku s ostrejším obrazom bez rozmazania pohybu, ktoré je prítomné na konkurenčnom Apple Vision Pro.

Taktiež nezabudol vychváliť ovládanie, ktoré disponuje vynikajúcou presnosťou sledovania rúk a rozsiahlu knižnicu pohlcujúceho obsahu. Používatelia Meta Quest 3 sa môžu tešiť na YouTube videa vo vysokej kvalite, či hranie Xbox hier, ktoré Apple Vision Pro ponúknuť nemôže.

Zuckerberg tiež kritizoval Apple za kompromisy, ktoré pri vývoji Apple Vision Pro urobil na úkor pohodlia a ergonómie. Zdôraznil, že cieľom spoločnosti Meta je presadzovať „otvorený model“ vo vyvíjajúcom sa počítačovom prostredí, čím spochybnil názor, že spoločnosť Apple bude v tejto novej kategórii produktov dominovať.

Meta Quest 3 ponúka slušnú výbavu

Headset Meta Quest 3 bol predstavený ešte v októbri 2023 a do vienka dostal dva 2K LCD displeje a procesor Snapdragon XR2 Gen 2 spolu s 8 GB RAM. Používatelia majú k dispozícii aj ovládače Touch Plus. Meta Quest 3 je relatívne ľahký, má len 515 gramov a navyše ku nemu nemusíte pripíjať externú batériu, čo neplatí pre Apple Vision pro.

Keďže Meta naďalej pokračuje v inováciách s náhlavnými súpravami, ako je rad Oculus Quest, a spoločnosť Apple sa pomaly pripravuje na sprístupnenie svojich náhlavných súprav novej generácie, ktoré budú dostupnejšie, konkurencia sa v tomto sektore pomaly, ale isto rozbieha.

Zuckerbergove odvážne tvrdenia zdôrazňujú jasný odkaz: preteky o vedúce postavenie v oblasti zmiešanej reality sa zďaleka neskončili a Meta sa stavia do pozície silného súpera proti technologickej zdatnosti spoločnosti Apple. Uvidíme, ako to vo finále dopadne.

Prečítajte si tiež  Toľkoto ľudí si kúpilo Apple Vision Pro. Je to príjemne číslo, no nie extrémny úspech

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -