Od uvedenia nových iPhonov z modelového radu 14 prešlo len niekoľko dní, no počas uplynulého obdobia sa vyskytla celkom solídna nádielka problémov s ich funkcionalitou. Používatelia sa okrem bugov v systéme iOS 16, či problému s kamerou stretávajú aj s komplikáciami v prípade Carplay. Nový problém spočíva v hlasitosti telefonických hovorov iniciovaných prostredníctvom Carplay z prepojeného iPhonu.

Prečítajte si tiež  Hlavný konkurent pre CarPlay trpí kritickou chybou. Android Auto mnohým ľuďom vôbec nefunguje

Používatelia sa podelili o svoje skúsenosti v spojení s týmto problémom ako na Reddite či Twitteri, tak aj na oficiálnych fórach Apple Support. Väčšina používateľov uvádza, že po tom, čo niekomu zavolali cez CarPlay pomocou iPhonu 14 Pro alebo iPhonu 14 Pro Max, ich hlas znel na prijímajúcej strane hovoru ticho alebo vzdialene.

Väčšina sťažností pochádza práve od používateľov nových iPhonov 14 Pro alebo Pro Max so systémom iOS 16.0.1, no nájdu sa aj príspevky poukazujúce na modely iPhone 14 či iPhone 14 Plus. Tento scenár je pravdepodobne spôsobený neodladeným systémom v nových zariadeniach, nakoľko nepomáha ani downgrade na iOS 16.0.

carplay Apple ios 16 2022
Zdroj: Pixabay

Zatiaľ nie je jasné, čo je príčinou problému ani koľkých používateľov sa týka, ale zdá sa, že ide o ďalšiu chybu týkajúcu sa modelov iPhone 14. Spoločnosť Apple už na budúci týždeň plánuje vydať aktualizáciu systému iOS 16 s opravami problémov so zadným fotoaparátom na modeloch iPhone 14 Pro, ktorý nekontrolovateľne vibruje vo vybraných aplikáciách.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -