Spoločnosť Apple nám tento rok predstaví produkt, ktorý by toho na trhu mohol veľa zmeniť. Prvý AR/VR Headset od tohto výrobcu bude skutočne sofistikovaný, no to pocítime aj na jeho celkovej hmotnosti a cene. Pokiaľ si ho budete chcieť nabiť, v balení nájdete až 96 W adaptér.

Ako uvádza známy analytik Ming-Chi Kuo, samotné zariadenie má ponúknuť minimálne dva displeje (pre každé oko jeden) v ultra vysokom rozlíšení. Taktiež však Apple potrebuje aj vysoký výkon, vďaka ktorému zabezpečí hodnoverné a plynulé zobrazenie rozšírenej alebo virtuálnej reality.

Do vnútra Headsetu by sa teda mohol dostať procesor, ktorý bude veľmi podobný čipu M1 alebo dokonca čipu M1 Pro či M1 Max. A ak si kúpite MacBook Pro so 14″ displejom s týmto ARM procesorom, automaticky k nemu dostanete práve 96 W adaptér, ktorý okrem iného umožňuje aj super-rýchle nabíjanie. Z podobnej technológie by sa mohol tešiť aj Headset.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Výkon ako procesor M1 Pro a vysoká váha kvôli veľkej baterke 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleOdhady hovoria, že náhlavná súprava bude disponovať aspoň 10-jadrovým CPU a minimálne 16-jadrovým GPU, čo je ekvivalent pre výkonnejší variant čipu M1 Pro. Zároveň máme počítať aj s výkonnejším Neural Enginom pre rýchlejšiu analýzu obrazu. Tá bude v tomto prípade kľúčová.

No a keďže hardvér nebude zďaleka tak jednoduchý ako napríklad v iPhone, používatelia musia rátať s tým, že vo vnútri sa bude nachádzať väčší akumulátor. Aj kvôli nemu bude zrejme zariadenie pomerne ťažké – o čom sa hovorí už od minulého roka.

Prečítajte si tiež  Nové rendery ukazujú ako bude vyzerať pripravovaný Apple VR headset

Cena prvej náhlavnej súpravy od Apple by sa mala pohybovať na úrovni 1000 a viac dolárov a jej predstavenie a začiatok predaja môže prebehnúť ešte koncom tohto roka. Ming Chi-Kuo uvádza, že do konca roka 2023 predá Apple cez 3 milióny Headsetov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.