Spoločnosť Apple nám v pomerne krátkom čase predstaví produkt, ktorý by mohol byť pre ňu strategicky dôležitejší ako iPhone. Áno, síce sa tomu ťažko verí, no predpokladá sa, že rozšírená a virtuálna realita sú našou budúcnosťou. A Apple nechce v tomto smere nič podceniť.

Aj to je dôvod, prečo koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka predstaví vlastnú náhlavnú súpravu. O uvedenom zariadení toho zatiaľ veľa nevieme, no medzičasom sa nám podarilo odhaliť, že produkt dostane vlastný operačný systém. Technologický gigant z Cupertina sa o ňom „prekecol“ už v rámci iOS 15 čo len potvrdilo všetky predošlé dohady.

- Reklama -

Tentokrát však do hry vstupuje aj YouTube kanál #ios beta news, ktorý zverejnil ďalší vynikajúci koncept. Autori sa zamerali konkrétne na nahlavnú súpravu a použili dizajn či tvary, ktoré už dávnejšie preleteli médiami.

Šičkový hardvér 

Prvý headset od AppleZ nášho pohľadu vyzerá tento koncept veľmi dobre a dokonca si dovolíme tvrdiť, že ak Apple chystá nejaký Headset, vyzerať by mal presne takto. Netreba zabúdať, že vo vnútri zariadenia nájdeme aj špičkový hardvér. O výkon sa postará čip podobne výkonný ako procesor M1 a o zobrazenie sa postarajú dva vysokokvalitné 8K displeje.

Do pozornosti tiež dávame, že zariadenie nebude zďaleka dostupné a zákazníci zaň zaplatia sumu blízku hranici 2 000 €. Dôvodom bude jeho výnimočná technická vyspelosť a schopnosti, s ktorými utečie konkurencií.

Predpokladá sa tiež, že zo začiatku ho budú kupovať skôr vývojári, ktorí na ňom začnú vytvárať vlastné apky či hry. Postupne tak vytvoria platformu, z ktorej budú ťažiť ďalšie verzie a generácie tohto produktu. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.