Spoločnosť Apple nám v pomerne krátkom čase predstaví produkt, ktorý by mohol byť pre ňu strategicky dôležitejší ako iPhone. Áno, síce sa tomu ťažko verí, no predpokladá sa, že rozšírená a virtuálna realita sú našou budúcnosťou. A Apple nechce v tomto smere nič podceniť.

Prečítajte si tiež  Prvý Headset od Apple dostane extrémne výkonnú nabíjačku. Dôvodom bude náročný hardvér

Aj to je dôvod, prečo koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka predstaví vlastnú náhlavnú súpravu. O uvedenom zariadení toho zatiaľ veľa nevieme, no medzičasom sa nám podarilo odhaliť, že produkt dostane vlastný operačný systém. Technologický gigant z Cupertina sa o ňom „prekecol“ už v rámci iOS 15 čo len potvrdilo všetky predošlé dohady.

Tentokrát však do hry vstupuje aj YouTube kanál #ios beta news, ktorý zverejnil ďalší vynikajúci koncept. Autori sa zamerali konkrétne na nahlavnú súpravu a použili dizajn či tvary, ktoré už dávnejšie preleteli médiami.

Šičkový hardvér 

Prvý headset od AppleZ nášho pohľadu vyzerá tento koncept veľmi dobre a dokonca si dovolíme tvrdiť, že ak Apple chystá nejaký Headset, vyzerať by mal presne takto. Netreba zabúdať, že vo vnútri zariadenia nájdeme aj špičkový hardvér. O výkon sa postará čip podobne výkonný ako procesor M1 a o zobrazenie sa postarajú dva vysokokvalitné 8K displeje.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Do pozornosti tiež dávame, že zariadenie nebude zďaleka dostupné a zákazníci zaň zaplatia sumu blízku hranici 2 000 €. Dôvodom bude jeho výnimočná technická vyspelosť a schopnosti, s ktorými utečie konkurencií.

Predpokladá sa tiež, že zo začiatku ho budú kupovať skôr vývojári, ktorí na ňom začnú vytvárať vlastné apky či hry. Postupne tak vytvoria platformu, z ktorej budú ťažiť ďalšie verzie a generácie tohto produktu. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.