Ako uvádza DigiTimes (prostredníctvom Macrumors), spoločnosť Apple údajne zvyšuje produkciu mini-LED displejov a zapája do svojho dodávateľského reťazca viac výrobcov, aby uspokojila dopyt po nových zariadeniach v roku 2022.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Technologický gigant z Cupertina v uplynulom roku rozšíril používanie technológie mini-LED a v súčasnosti ponúka dve zariadenia s takýmito displejmi. Ide o 12,9-palcový iPad Pro a špičkový MacBook Pro vo veľkosti 14″ a 16″.

Očakáva sa však, že už o niekoľko mesiacov ich doplní aj 11″ iPad Pro, 27″ iMac Pro a nová generácia prepracovaného MacBooku Air. Apple tiež môže predstaviť novú generáciu externých displejov, ktoré budú minimálne o polovicu lacnejšie v porovnaní s Pro Display XDR.

Taiwanská spoločnosť Epistar je v súčasnosti hlavným dodávateľom komponentov pre mini-LED displeje, ale rastúci počet zariadení s použitím tejto technológie núti Apple vyhľadávať aj ďalších dodávateľov.

DigiTimes s odvolaním sa na zdroje z dodávateľského reťazca tvrdí, že jedným z nich môže byť čínska firma Sanan Optoelectronics. Tá má podľa všetkého uspokojivú cenu a takisto kvalitu. Na to, aby si ju ale Apple vybralo za svojho dodávateľa musí spĺňať prísne podmienky. Uvidíme teda, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Dvaja z najväčších dodávateľov spoločnosti Apple sú pripravení zapojiť sa do projektu Apple Car

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.