Napriek tomu, že v prípade projektu Titan (alebo ak chcete – Apple Car) gigant z Cupertina stále nič nešpecifikoval, na povrch vychádzajú nové zistenia. S produkciou by mali pomôcť kľúčoví výrobcovia v dodávateľskom reťazci spoločnosti Apple v podobe firem Foxconn a Luxshare. Obaja producenti sú hlavnými kandidátmi na výrobu automobilu Apple Car, pričom by si jablková firma vzhľadom na doterajšie vzťahy mohla vyjednať čo najlepšie podmienky.

Prečítajte si tiež  Apple Car je čoraz bližšie. Dnes sa potvrdilo, že tento elektromobil bude jazdiť úplne sám

Taiwanská spoločnosť Foxconn (najväčší výrobca iPhonov) potvrdila svoje plány vyrábať elektrické vozidlá v Severnej Amerike do roku 2023. Spoločnosť tak učinila ešte v minulom roku a momentálne skúma potenciálne produkčné lokality v USA a Mexiku.

Čínska spoločnosť Luxshare taktiež vstúpila na tento trh a to prostredníctvom partnerstva so skupinou The Chery Group s cieľom vyrábať elektrické vozidlá. Pre spoločnosť Apple je to významný vzťah, pretože jej môže pomôcť v etablovaní sa na čínskom trhu.

Apple Car
Behance / Erick Martinez

Analytici predpokladajú, že automobil by sa mohol dostať do sériovej výroby v priebehu jedného až dvoch rokov. Zdroje z odvetvia však tvrdia, že tento termín je trochu predčasný na to, aby Apple vykonal potrebné cestné testy. Realistické predpoklady preto poukazujú na rok 2025/2026.

Foxconn alebo Luxshare by však nemali byť jedinými článkami v produkčnom reťazci Apple Car. Predpokladá sa, že so spoločnosťou Apple rokujú Hyundai a Magna International, ktoré majú v automobilovom sektore viac skúseností ako Foxconn. Tomuto scenáru nasvedčujú aj minuloročné rokovania jablkovej firmy s ázijskými spoločnosťami.

Apple Car
Behance / Erick Martinez

Foxconn sa stále môže ukázať ako platný konkurent v tejto otázke, hlavne ak využije svoje súčasné skúsenosti. Jeho platforma MIT, výrobky z elektronických komponentov a skúsenosti s výrobcami automobilov Stellantis a Fisker môžu spoločnosti pomôcť vo vyjednávacích rokovaniach.

Prečítajte si tiež  Tvrdá rana pre Apple. Firma prišla o troch kľúčových inžinierov projektu Apple Car

Na druhej strane, Luxshare bude musieť získať viac skúseností v odvetví elektrických vozidiel. Partnerstvo so spoločnosťou Chery bolo oznámené len minulý mesiac a spoločná kooperácia sa ešte ani len nezačala. Napriek dlhodobému vzťahu Luxshare so spoločnosťou Apple bude musieť bojovať s veľkou konkurenciou v rámci čínskeho odvetvia elektrických vozidiel.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here