Sledovací prívesok AirTag, ktorý dnes kúpite od 35,00 €, je výborným pomocníkom na stratené predmety. Problém ale vzniká vtedy, keď je zariadenie zneužívané na nelegálne účely. Presne takým je sledovanie cudzích osôb bez ich vedomia, pričom v prípade preukázania viny hrozí páchateľovi aj trest odňatia slobody.

Na vlastnej koži sa o tom presvedčil 41-ročný Christopher Paul Trotman, ktorý zo začiatku obťažoval svoju bývalú priateľku neustálymi telefonátmi.

Keď však prestala reagovať, pripevnil na jej auto AirTag od spoločnosti Apple, vďaka čomu vedel, kde sa presne nachádza. Vzťah dvojice mal podľa poškodenej trvať viac ako 10 rokov, no skončil sa v auguste 2020, keď žena označila svojho priateľa za prenasledovateľa.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Samotný muž ponúkol žene peniaze, aby dala výpoveď v podniku, v ktorom pracovala, pretože nedokázal zniesť, keď sa bavila s inými mužmi.

Žena ignorovala upozornenia na AirTag 

airtag 2021
Zdroj: Unsplash (Daniel Romero)

Po tom, čo žena z ničoho nič dostala na svoj iPhone upozornenie, ktoré jej hovorilo o prítomnosti AirTagu, rozhodla sa ho ignorovať. Netušila totiž, čo to presne znamená. Následne však dostala od Trotmana textovú správu, ktorý ju obvinil z toho, že sa stretáva s inými mužmi. Spýtal sa v nej tiež, či si užila noc na Penderry Road vo Swansea, čím prezradil, že pozná jej presnú polohu.

Žena si uvedomila, že ju Trotman sleduje pomocou AirTagu až vtedy, keď rovnaké upozornenie ako ona dostala na svoj iPhone aj jej dcéra. Stalo sa tak počas jazdy v aute.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Sledovacie zariadenie bolo prilepené na spodnej strane zadného blatníka, pričom všetko zdokumentovala aj privolaná polícia. Christopher Paul Trotman si následne za svoj čin odsedel deväť týždňové väzenie. S tým, že sa za sledovanie pomocou AirTagu môže dostať za mreže pravdepodobne nerátal. Ide však o nelegálnu činnosť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -