Opäť sa ukázalo, že AirTag, ktorý dnes kúpite od 35,00 €, vám môže ušetriť množstvo peňazí. Podľa najnovšej správy, ktorú zdieľal portál Appleinsider sa podarilo polícii zatknúť pracovníka batožinového oddelenia na letisku, ktorý kradol kufre a tašky. Vyšetrovatelia získali späť šperky či iné predmety, ktorých hodnota sa pohybovala na úrovni 14 500 EUR.

Všetko sa to odohralo ešte 11. augusta 2022, keď úrad šerifa okresu Okaloosa zverejnil výsledok vyšetrovania podozrivej trestnej činnosti na americkom letisku Destin-Fort Walton Beach.

Špeciálna bezpečnostná jednotka bola upozornená na krádeže, ktoré súvisia s miznúcou batožinou. Preukázateľne s ňou manipulovala len jedna podozrivá osoba, ktorá bola na letisku zamestnaná.

Muž priviedol policajtov prostredníctvom AirTagu až ku sebe domov 

AirTag sledovacie zariadenie položené na kovovom ráme
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Celé vyšetrovanie sa malo začať ešte v júli 2022 potom, ako jedna z cestujúcich zistila, že jej batožina v hodnote viac ako 1 550 € nedorazila do cieľovej destinácie a zmizla niekde počas letu. Nakoľko však táto osoba vybavila kufor AirTagom, nebolo ho ťažké lokalizovať.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Poškodená mala kompletný zoznam ciest zariadenia, pričom ho poskytla polícii. Tí dorazili na poslednú aktívnu adresu Kathy Court v Mary Esther, kde zatkla zlodeja Giovanniho De Lucu. Ten je teraz obvinený z dvoch veľkých krádeží.

Domová prehliadka objavila prekvapenie 

Zatknutie AirTag
Zdroj: Facebook / Okaloosa County Sheriff’s Office

De Luca sa hneď po zatknutí ku svojim činom priznal, pričom polícii prezradil, že veci, ktoré boli v batožine už nemá a AirTag medzičasom vyhodil. Keďže sa však vyšetrovatelia dostali do jeho domu, pomerne rýchlo sa im podarilo nájsť aj veci z iných kufrov v hodnote viac ako 14 500 €. Medzi zaistenými predmetmi boli aj šperky.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Šerif Eric Aden povedal: .„Toto zatknutie je pekným príkladom vynikajúcej tímovej práce našej jednotky letiskovej bezpečnosti, našich vyšetrovateľov a letiska pri hľadaní osoby zodpovednej za krádeže,“ 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -