Ďalšia revolúcia v podaní spoločnosti Apple je už zdá sa na obzore. Ako nás dlhodobo informuje tchajwanská analytická spoločnosť DigiTimes, prvý headset sa dostane do sériovej výroby už v priebehu druhého štvrťroka 2022.

Jeho predstavenie príde pravdepodobne medzi septembrom až novembrom 2022, no ako uvádza analytik Ming-Chi Kuo, môže sa to stať aj podstatne skôr.

- Reklama -

Zdroje z dodávateľských reťazcov naznačujú, že spoločnosť Apple práve dokončila druhú fázu testovania prototypov a tak je už len malý krôčik od spustenia sériovej produkcie.

V Cupertine majú teda jasno v tom, ako bude nový AR/VR Headset vyzerať a taktiež ako bude fungovať. Teraz ho už iba správne vyrobiť.

Zariadenie bude extrémne drahé 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleOčakáva sa, že toto zariadenie bude trochu „objemné“ podobne ako známy konkurent Oculus Rift. Neskôr však Apple predstaví aj elegantné okuliare s príjemným dizajnom, ktoré budú vhodné pre všetkých používateľov.

Na AR/VR Headset sa potom budú zrejme zameriavať hlavne vývojári alebo inštitúcie, pretože jeho počiatočná cena sa má pohybovať na šialenej úrovni 2000 – 3000 $. Zároveň ho nebudete môcť používať bez iPhonu rovnako, ako staršie hodinky Apple Watch.

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleA ak sa pýtate, prečo má byť taký drahý, odpoveď je úplne jednoduchá. Okrem kvalitných 8K displejov pre každé oko, ktoré sa budú nachádzať vo vnútri zariadenia má dozerať na všetko naokolo až 15 vysokokvalitných kamerových modulov.

Predpokladáme teda, že samotná technológia bude veľmi pokroková a do virtuálneho sveta prinesie možnosti, aké dnes ešte nepoznáme. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.