Spoločnosť Apple pred pár týždňami predstavila jeden z najrevolučnejších produktov posledných rokov. Headset Apple Vision Pro prináša úplne nový spôsob, akým budeme komunikovať so svetom a pracovať so spotrebnou elektronikou. A aj keď je rekordne drahý a na Slovensku môže stáť až 4 129 €, v tejto chvíli nie je isté ani to, kedy si ho vlastne kúpime.

Výrobca po premiére na WWDC 2023 uviedol, že zariadenie si bude možné po prvýkrát zaobstarať v USA začiatkom roka 2024. Spoločnosť Apple sa však o zvyšných krajinách nijako nevyjadrovala a má svoje dôvody. Ako informuje Macrumors, firma si bude dávať poriadne na čas.

Podľa analytika Dae-Jeong Yoona zo spoločnosti UBI Research sa totiž Apple Vision Pro začne dostávať do sveta mimo USA len veľmi pomaly. Prvými dvoma krajinami, kde si ho budete môcť zaobstarať, budú Spojené Kráľovstvo a Kanada. Nestane sa to však začiatkom roka 2024, ale až na jeho konci.

Apple Vision Pro na Slovensku až v roku 2025? 

Apple Vision Pro
Zdroj: YouTube / Adam Savage’s Tested

V praxi zo teda znamená, že predaj v ďalších krajinách príde ešte oveľa neskôr a Slovensko na tomto zozname pochopiteľne nebude prioritou. Z uvedeného sa dá teda vydedukovať, že napríklad v takom Nemecku, Číne alebo Indii bude Apple Vision Pro dostupný až v roku 2025 a v našich končinách to môže byť dokonca ešte neskôr.

Pokiaľ je teda táto správa pravdivá a analytik sa nemýli, revolučné technológie od Apple si na Slovensku užijeme možno aj za viac, ako dva roky. Snáď sa tieto predtuchy nenaplnia…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nothing Ear 2 kúpite za veľmi výhodnú cenu: Niektorými funkciami predbiehajú AirPods Pro 2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -