Príchod AirTagu nám krásne ukazuje, že spoločnosť Apple predstavuje svoje produkty až vo chvíli, keď si je ich úspechom na 100 % istá. Zariadenie sa podľa nedávno zverejnených dokumentov FCC podarilo certifikovať ešte v roku 2019, pričom potrebné výsledné správy firma získala neskôr v roku 2020.

Redakcia magazínu Macrumors teraz zverejnila fotografie od svojich čitateľov, na ktorých je vidieť balenia AirTagu spolu s klasickými informačnými štítkami. Niektorí majitelia majú na svojej krabici uvedený rok 2019, zatiaľ čo iní zase rok 2020. Práve pôvodné správy o lokalizátore sa začali objavovať v druhej polovici roku 2019, tesne pred predstavením iPhonu 11.

Zdržala ho pandémia ale možno aj súdny spor s konkurenciou

Spomínaný iPhone 11 už obsahuje ultraširokopásmový čip U1, ktorý je určený pre presnú lokalizáciu AirTagu (Precision Finding).

Apple s jeho predstavením mohlo teda počítať cca ku koncu roka 2019, kedy sme sa dočkali napríklad aj slúchadiel AirPods Pro.

Ako to bolo naozaj a čo stálo za niekoľkonásobným posúvaním uvedenia na trh sa tak skoro nedozvieme. Okrem pretrvávajúcej pandémie COVID-19, ktorá nás donútila zostať doma (a tým sa využitie AirTagu rapídne znížilo) a tiež spôsobila problémy vo výrobe to môže byť aj súdny spor so spoločnosťou Tile.

Tento, dnes už konkurenčný, výrobca lokalizátorov žaloval spoločnosť Apple minulý rok v lete kvôli zmenám vo využívaní lokalizačných služieb v operačnom systéme iOS 13.

Pokiaľ máte záujem o AirTag, autorizovaný predajca m:zone ponúka jeden kus za 35,00 € a zvýhodnené balenie štyroch kusov za 119,00 €.

Prečítajte si tiež  iOS 9.3 - video
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.