Ako už iste viete, spoločnosť Apple s najväčšou pravdepodobnosťou odloží príchod plánovaného modelu iPhone Ultra na budúci rok. High-endový smartfón by sa však okrem iných vychytávok mal dočkať aj novinky, vďaka ktorej bude schopný vytvárať obsah pre náhlavnú súpravu Apple Vision Pro.

Reč je o technológii na snímanie 3D fotografií a videí, ktoré by sa dali prehrávať priamo v headsete. V praxi to teda znamená, že snímky zachytené na iPhone Ultra si následne budete vedieť pozrieť aj vo virtuálnej či rozšírenej realite v interaktívnej podobe. Spoločnosť Apple tvrdí, že 3D videá a fotografie umožňujú používateľovi vďaka hĺbke snímky vidieť obrázky úplne novým spôsobom, ako v prípade konvenčných fotografií.

Samozrejmosťou Apple headsetu je aj možnosť prezerania štandardných fotografií a videí z iPhonu alebo iného zariadenia. Nie je to však celkom ono.

iPhone Ultra prinesie snímanie 3D fotografií

3D obrázky a videá sú však oveľa viac zaujímavé a dajú sa zatiaľ snímať len pomocou náhlavnej súpravy Vision Pro. Táto funkcia je pre giganta z Cupertina tak dôležitá pre zážitok z Vision Pro, že náhlavná súprava má na vrchu špeciálne tlačidlo na jej zapnutie.

Apple Vision Pro fotka
Zdroj: Apple

Podľa najnovších únikov sa zdá, že 3D fotoaparát by mal doraziť iba pre najvyšší model iPhonu. Novinka by pravdepodobne dopĺňala existujúcu konfiguráciu zadného fotoaparátu, ktorá obsahuje hlavný široký fotoaparát, teleobjektív, ultraširokouhlý fotoaparát, skener LiDAR a adaptívny blesk.

iPhone Ultra mal byť pôvodne predstavený, ako špeciálny piaty model postavený priamo nad iPhonom 15 Pro Max. Zariadenie malo disponovať, ako jediné možnosťou 2 TB úložiska a tiež vylepšenými funkciami v rámci fotoaparátu či zvýšenou 8 GB RAM (namiesto 6 GB RAM). Jeho príchodu sa však dočkáme najskôr o rok.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: MacRumors

Pokiaľ vás zaujímajú novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Retro ako sa patrí: Vývojári spustili na náhlavnej súprave Apple Vision Pro Windows XP

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -