AirTag od spoločnosti Apple sa už veľakrát ukázal ako veľmi užitočné zariadenie. V minulosti sa mu podarilo usvedčiť obrovskú chemickú spoločnosť z podvodu, o čom sa viac dočítate tu. Dnes tu máme podobný príbeh, ktorý pochádza z Mexika. Je žiaľ veľmi smutný, nakoľko sa týka okrádania charitatívnej pomoci.

Všetko to začalo ničivým zemetrasením v Turecku a Sýrii, pre ktoré začali vznikať po celom svete rôzne humanitárne balíčky určené obetiam. Známa novinárka Pamela Cardeira sa ale rozhodla preveriť, či samotná pomoc skutočne dorazila poštou na miesto, kde bola určená. Z toho, čo svojim testom za pomoci AirTagu za 33 € následne zistila, bola nepríjemne šokovaná.

Pamela sa rozhodla do postihnutej oblasti odoslať dva balíky s ryžou a toaletným papierom. Aby si však overila, že skutočne dorazili tam kam mali, do oboch zásielok vložila aj spomínaný AirTag. Vďaka tomu vedela po celý čas sledovať ich polohu. Po tom, čo svoju pomoc odovzdala na odbernom mieste v Mexico City, začali sa diať skutočne zaujímavé veci.

AirTagy neopustili ani len mesto. Znova sa objavili na trhu 

Oba lokalizátory sa totiž príliš ďaleko nedostali, nakoľko sa im nepodarilo opustiť ani len mesto. Namiesto toho sa celkom záhadne dostali na dve odlišné miesta, kde boli súčasťou balení, ktoré sa predávalo ako klasický tovar. V jednom prípade bol balíček s AirTagom v toaletnom papieri objavený dokonca na trhu!

Vyzerá to teda tak, že pracovníci charity jednoducho balíky rozobrali a namiesto toho, aby ich odoslali do Turecka, rozhodli sa na nich niečo málo zarobiť. Druhý z AirTagov sa nachádzal v budove, do ktorej sa Pamele nepodarilo dostať. Pravdepodobne sa ale tiež objavil v predaji, ako súčasť väčšieho balenia, ktoré si niekto kúpil a odniesol domov.

Ku celej veci sa už stihol vyjadriť aj tajomník mexickej vlády Martí Batres, ktorý na Twitteri napísal, že zbierky na pomoc Turecku boli odovzdané do rúk ministerstva obrany, ktoré ich malo doručiť do cieľovej destinácie.

Loopi Banner
REKLAMA

Krátka reportáž od Pamely Cardeira ale dokázala, že sa tak nestalo v každom prípade. Batres preto prisľúbil, že sa bude týmto prípadom zaoberať a nechá ho prešetriť kontrolnými orgánmi.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Memoir
Môže ťa zaujímať
- Reklama -