Výskumná správa od JustWatch zo začiatku roka 2022 odhalila, že Apple TV+ rastie pomaly a v porovnaní s konkurenciou dosahuje iba mizerný trhový podiel. Tieto informácie potvrdila ďalšia analýza, ktorá sa uskutočnila po 2. štvrťroku 2022. Zistilo sa, že Netflix má 21 % trhový podiel, Amazon Prime Video je za ním v tesnom závese s 20 % podielom, tabuľka pokračuje službou HBO Max s 15 % podielom a na celkovo šiestom mieste je Apple TV+ so 6 % podielom.

Hoci väčšina platforiem zaznamenala rast, o tých najväčších sa to povedať nedá. Napríklad Netflix stratil v minulom štvrťroku až 2 % používateľov na trhu v Spojených štátoch, čo mu určite nepomôže v aktuálnej situácii, kedy sa služba topí v problémoch.

Podobne dopadla aj druhá či tretia najväčšia streamovacia platforma Amazon Prime Video a HBO Max. Apple si naopak v porovnaní so začiatkom roka prilepšilo približne o percento.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

A aj keď sa trhový podiel služby Apple TV+ môže javiť ako nedostatočný, netreba zabúdať, že je v porovnaní so svojou konkurenciou podstatne menšia. Postupom času však do nej pribúda nový obsah a tak je zrejme iba otázkou času, kým sa dostane na vyššie čísla. Nechajme sa prekvapiť.

Percentuálny podiel na trhu so streamovacími službami

Netflix: 21 %.
Amazon Prime Video: 20%
HBO Max: 15%
Disney+: 14%
Hulu: 10%
Apple TV+: 6 %
Paramount+: 4%
Ostatné: 10%

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -