Určite ste zachytili správy o tom, že najväčšia streamovacia platforma s filmami a seriálmi má značné finančné ťažkosti. Dôvodom je napríklad pokles predplatiteľov, s ktorým sme sa stretli na začiatku roka. Situácia je natoľko vážna, že spoločnosť Netflix už čoskoro zavedie aj nové predplatné, ktoré bude obsahovať reklamy. Nemusí to byť ale jediná zaujímavá správa. Niektorí analytici (prostredníctvom Finance Yahoo) sa totiž domnievajú, že platforma bude na predaj a o jej nákup by mohol prejaviť záujem technologický gigant – spoločnosť Microsoft.

Práve s firmou, ktorú pôvodne založil aj jeden z najbohatších ľudí na zemi Bill Gates, má Netflix spolupracovať na úrovni predaja reklamy v rámci špeciálneho, dostupnejšieho predplatného. To má fungovať tak, že používateľ zaplatí minimálnu čiastku, no počas sledovania obsahu ho môže prerušiť niekoľko sekundový video spot podobne, ako to poznáme v aplikácii YouTube bez prémiového členstva.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Podľa analytikov však môže ísť v rámci tejto spolupráce o takzvaný „exit plán“, pričom ak akcie a počet predplatiteľov budú naďalej klesať, súčasní majitelia Netflixu by mohli svoju firmu predať práve spoločnosti Microsoft. Ten by o ňu mohol mať záujem hneď po tom, ako dokončí niekoľko miliardovú akvizíciu hernej spoločnosti Activision. Tá bola oznámená ešte v januári tohto roka.

Nie je tu len Microsoft. Netflix si bude môcť vyberať

Netflix na televízore
Zdroj: Unsplash / freestocks

Ako uvádzajú zahraničné média, v súčasnosti ešte treba byť s predčasnými závermi trochu opatrní. Ak by náhodou došlo k najčernejším scenárom, spoločnosť Netflix bude mať na výber z ponúk aj iných technologických gigantov, ktorí by o túto službu mohli prejaviť podobný záujem, ako práve Microsoft.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

Predsa len je to dodnes najúspešnejšia platforma na streamovanie filmov, seriálov, dokumentov či odnedávna dokonca aj hier.

Ide teda o široký záber, ktorý by sa dal s určitou finančnou injekciou ešte viac rozšíriť. Uvidíme, čo nám prinesie budúcnosť. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -