Existuje len málo projektov z dielne jablkovej spoločnosti, o ktorých sa dlhodobo rozpráva a aj napriek tomu o nich neviem takmer nič. Presne takto by sa dal opísať projekt Titan alebo ak chcete – Apple Car. Jednou zo skutočností, ktorá je spojená s víziou autonómneho auta od spoločnosti Apple je fakt, že tím vývojárov sa neustále mení. Podľa najnovších informácií projekt prišiel o ďalšieho kľúčového zamestnanca.

Prečítajte si tiež  Apple Car sa bude dobíjať bez toho, aby človek vystúpil z auta. Apple získalo špeciálny patent

Jedným z posledných odchodov v rámci projektu Apple Car je CJ Moore, ktorý opustil Apple a nastúpil do spoločnosti Luminar, ktorá sa zaoberá technológiami autonómnych vozidiel. V tlačovej správe spoločnosť Luminar uvádza, že Moore bude viesť globálny tím pre vývoj softvéru. Moore pôsobil v spoločnosti Apple od augusta ako riaditeľ autonómnych systémov. Ešte predtým sa podieľal na prácach na softvéri autopilota v spoločnosti Tesla takmer sedem rokov.

Tím Apple Car zaznamenal v priebehu posledných mesiacov hneď niekoľko odchodov a náborov, keďže fluktuácia v spoločnosti pokračuje. Napríklad riaditeľ strojového učenia spoločnosti Apple Ian Goodfellow nedávno prešiel do spoločnosti Google, zatiaľ čo dlhoročná inžinierka spoločnosti Ford, ktorou je Desi Ujkashevic nastúpila do spoločnosti Apple.

Apple Car
Zdroj: Bloomberg

Koncom roka 2021 Mark Gurman z agentúry Bloomberg informoval, že cieľom spoločnosti Apple je vyvinúť elektrické vozidlo s plnou samojazdiacou funkciou, ktorá si nevyžaduje zásah človeka. Projekt mal podľa informácií viesť výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Kevin Lynch. Gurman tiež uviedol, že ideálne auto spoločnosti Apple by nemalo volant ani pedále, aby bolo možné šoférovať bez pomoci rúk.

Kedy a či vôbec sa dočkáme príchodu Apple Car je zatiaľ otázne. Nadsadené očakávania však poukazujú najskôr na rok 2025, kedy by bola reálna šanca príchodu auta na trh.

Prečítajte si tiež  Apple Car je čoraz bližšie. Dnes sa potvrdilo, že tento elektromobil bude jazdiť úplne sám
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -