Spoločnosť Apple vyvíja špeciálne čipové moduly pre funkcie autopilota svojho údajného auta s pomocou externej spoločnosti na montáž a testovanie polovodičov (OSAT) so sídlom v Južnej Kórei. Téme sa venoval portál Macrumors.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

OSAT je služba, ktorú dodávatelia často poskytujú partnerom a ktorá zahŕňa montáž polovodičov, balenie a testovanie integrovaných obvodov. Podľa TheElec sa projekt začal minulý rok a jeho ukončenie sa očakáva v roku 2023.

apple carJuhokórejská firma OSAT pracovala na module pre čip, ktorý ovláda funkciu autopilota podobne ako tie, ktoré používa Tesla (uvádzajú zdroje). Je teda jasné, komu bude chcieť spoločnosť Apple prioritne konkurovať.

Takéto čipy, ktoré dohliadajú na výpočty umelej inteligencie, zvyčajne okrem iných funkcií obsahujú svoju vlastnú CPU, GPU, operačnú pamäť RAM, ako aj rozhranie kamery. Tie su rozmiestnené takmer všade na karosérii vozidla.

Bude Apple Car vyrábať spoločnosť Foxconn? 

Apple CarProjekt údajne vedú regionálne kancelárie spoločnosti Apple v Južnej Kórei. TheElec spája tento krok s výstavbou tovární na výrobu plne elektrických vozidiel spoločnosťou Foxconn v USA a Thajsku, ktoré podľa správy zabezpečia montážnu linku pre Apple Car.

Prečítajte si tiež  Ďalší únik potvrdzuje, že Apple sa pri iPhone SE 3 rozhodlo uprednostniť nepopulárne riešenie

Spoločnosť Foxconn tvrdí, že jej cieľom je uviesť tieto závody do prevádzky najneskôr do roku 2023, ale predpoklad, že ich bude využívať spoločnosť Apple na hromadnú výrobu svojho autonómneho vozidla sa zatiaľ nepotvrdil. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -