Už dnes podvečer sa dočkáme predstavenia nových modelov iPadov, ktoré Apple odprezentuje počas očakávaného eventu s názvom „Let Loose“. Okrem samotných tabletov by sme mali vidieť aj novú generáciu ceruzky Apple Pencil.

Najnovší únik zdrojového kódu však prezradil, že nová Apple Pencil by sa mohla predstaviť vôbec po prvýkrát vo verzii Pro. Na japonskej webovej stránke spoločnosti Apple sa nedávno objavil zaujímavý nález, ktorý naznačuje možné uvedenie Apple Pencil Pro.

Tento objav v zdrojovom kóde stránky môže byť predzvesťou toho, že Apple plánuje odlíšiť základnú verziu doterajšej ceruzky od nového prémiového príslušenstva určeného pre náročnejších zákazníkov.

Apple Pencil môže doraziť vo verzii Pro

Napriek tomu, že tento kód nebol nájdený na amerických ani iných medzinárodných verziách stránky, to môže naznačovať chybu alebo skoré uvedenie produktu špecifické pre japonský trh.

Očakáva sa, že Apple Pencil Pro prinesie niekoľko nových funkcií, vrátane gesta “stlačenia” a haptického feedbacku. Táto novinka by mala poskytnúť používateľom ešte prirodzenejší pocit pri písaní a kreslení.

V prípade novej Apple Pencil sa špekuluje aj o integrácii s Vision Pro a podpore systému VisionOS 2, čo by mohlo rozšíriť možnosti použitia ceruzky v rámci ekosystému Apple.

Apple Pencil pre iPad
Zdroj: Unsplash / Daniel Korpai (úprava redakcie)

Ak by sa potvrdilo, že Apple Pencil Pro nahradí súčasnú druhú generáciu Apple Pencil, mohlo by to znamenať koniec pre staršie modely. To by súhlasilo s iniciatívou spoločnosti Apple, v ktorej chce prechádzať na konektor USB-C a odstrániť staručký Lightning.

Okrem Apple Pencil sa môžeme tešiť aj na hlavnú hviezdu v podobe iPadov Pro s OLED displejmi a nový iPad Air s 12,9″ obrazovkou. V kategórii príslušenstva by sa mala objaviť aj aktualizovaná klávesnica Magic Keyboard. Viac sa dozvieme už dnes o 16:00, kedy začína event Let Loose.

Prečítajte si tiež  Ako sledovať dnešný Apple Event na akejkoľvek platforme?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -