Spoločnosť Apple začala predávať nielen nové produkty, ktoré predstavila na Keynote Peek Perormance, ale aj množstvo vylepšeného príslušenstva, ktoré je s nimi kompatibilné. Výnimkou nie je ani nový kábel Thunderbolt 4 Pro, ktorého cena bežných spotrebiteľov nepekne zaskočí. Má to však svoje logické odôvodnenie.

Novinka je totiž vyrobená z veľmi odolného pleteného materiálu, takže sa vám pri bežnom používaní nebude lámať. To ale zďaleka nie je to najdôležitejšie. Vďaka Thunderbolt 4 Pro totiž môžete prenášať údaje rýchlosťou až do 40 Gb/s a takisto nabíjať svoj MacBook výkonom 100 W.

- Reklama -
Apple

K dispozícii je v dvoch samostatných verziách, pričom kratšia 1,8 metrová verzia začína na rakúskom Apple Online Store (ktorého ceny kopírujú aj slovenskí reselleri) na úrovni 149,00 € a dlhšia 3 metrová verzia stojí 179,00 €.

Bežní spotrebitelia sa na tieto sumy pozerajú pravdepodobne s veľkým odstupom, no profesionálom až tak prekážať nebudú. Tí totiž potrebujú spoľahlivé a hlavne funkčné hardvérové technológie, čo je skupina, do ktorej Thunderbolt 4 Pro kábel jednoznačne patrí.

Technické špecifikácie Thunderbolt 4 Pro

  • Apple

    Rýchlosť prenosu údajov až do 40 Gb/s

  • Prenos dát cez USB 3.1 Gen 2 rýchlosťou až 10 Gb/s
  • Video výstup cez DisplayPort (HBR3)
  • Pripojenie k zariadeniam a displejom s rozhraním Thunderbolt 3, Thunderbolt 4, USB-C alebo USB
  • Výkon až 100 W
  • Opletenie uľahčuje namotávanie a zabraňuje zamotávaniu
  • Logo Thunderbolt na odlíšenie od iných káblov
  • Sériové pripojenie až šiestich zariadení Thunderbolt 3

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.