Spoločnosť Apple začala predávať nielen nové produkty, ktoré predstavila na Keynote Peek Perormance, ale aj množstvo vylepšeného príslušenstva, ktoré je s nimi kompatibilné. Výnimkou nie je ani nový kábel Thunderbolt 4 Pro, ktorého cena bežných spotrebiteľov nepekne zaskočí. Má to však svoje logické odôvodnenie.

Prečítajte si tiež  Šéf Apple Tim Cook podporil Ukrajinu nenápadným gestom. Všimli ste si ho aj vy?

Novinka je totiž vyrobená z veľmi odolného pleteného materiálu, takže sa vám pri bežnom používaní nebude lámať. To ale zďaleka nie je to najdôležitejšie. Vďaka Thunderbolt 4 Pro totiž môžete prenášať údaje rýchlosťou až do 40 Gb/s a takisto nabíjať svoj MacBook výkonom 100 W.

Apple

K dispozícii je v dvoch samostatných verziách, pričom kratšia 1,8 metrová verzia začína na rakúskom Apple Online Store (ktorého ceny kopírujú aj slovenskí reselleri) na úrovni 149,00 € a dlhšia 3 metrová verzia stojí 179,00 €.

Bežní spotrebitelia sa na tieto sumy pozerajú pravdepodobne s veľkým odstupom, no profesionálom až tak prekážať nebudú. Tí totiž potrebujú spoľahlivé a hlavne funkčné hardvérové technológie, čo je skupina, do ktorej Thunderbolt 4 Pro kábel jednoznačne patrí.

Technické špecifikácie Thunderbolt 4 Pro

  • Apple

    Rýchlosť prenosu údajov až do 40 Gb/s

  • Prenos dát cez USB 3.1 Gen 2 rýchlosťou až 10 Gb/s
  • Video výstup cez DisplayPort (HBR3)
  • Pripojenie k zariadeniam a displejom s rozhraním Thunderbolt 3, Thunderbolt 4, USB-C alebo USB
  • Výkon až 100 W
  • Opletenie uľahčuje namotávanie a zabraňuje zamotávaniu
  • Logo Thunderbolt na odlíšenie od iných káblov
  • Sériové pripojenie až šiestich zariadení Thunderbolt 3
Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -