Včera sa konala prvá tohtoročná Apple udalosť, na ktorej nám firma predstavila hneď niekoľko nových produktov. Dočkali sme sa jej aj napriek tomu, že medzi Ruskom a Ukrajinou prebieha vojna a svet je vo vypätej situácii. Ešte pred oznámením samotného eventu existovali špekulácie, že ho spoločnosť Apple zo spomínaných dôvodov o pár týždňov preloží. To sa však nestalo.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple dokázalo predstaviť ten istý produkt tretíkrát po sebe a zachovať 8 ročnú platformu

Ako už býva zvykom, technologická spoločnosť z Cupertina sa pravidelne vyjadruje ku dianiu vo svete a rada pomáha krajinám, ktoré zmieta nešťastie. K situácii na Ukrajine sa ešte pred viac ako týždňom vyjadril aj CEO Apple Tim Cook, pričom firma pod jeho vedením vyvodila viacero obmedzení voči Rusku. A ak ste očakávali, že Apple sa ku situácii aspoň čiastočne vyjadrí aj na evente, mali ste pravdu. Neprišlo to ale štandardnou cestou.

Ak ste pozorne počúvali celý event Peek Performance, určite ste si všimli, že o samotnej invázii nepadlo ani jedno slovo. Koniec koncov, asi by sa to veľmi nehodilo. Dôležité ale bolo dobre sa pozerať, pretože Tim Cook naznačil na koho strane stojí. A urobil to veľmi sofistikovane, nenápadne ale hlavne jasne.

Vyjadril sa prostredníctvom outfitu

Ak ste sa včera nesústredili na to, čo má Tim Cook na sebe, urobiť to môžete teraz. Voľba modrého svetra by možno nebola ničím výnimočným, no v kombinácii so žltým remienkom na Apple Watch je zrejmé, na čo konkrétne generálny riaditeľ spoločnosti Apple upozorňuje.

Ide totiž o farby Ukrajinskej vlajky, ktoré si na znak solidarity vložili do svojej korporátnej identity mnohé svetové spoločnosti. Takisto ich používajú aj ľudia na sociálnych sieťach vo svojich profilových fotkách, čím sa snažia podporiť vojnou zmietaných Ukrajincov.

Jarná kolekcia remienkov 

Samozrejme, celá vyššie opísaná situácia mohla byť aj vecou náhody, nakoľko spoločnosť Apple práve včera predstavila jarnú kolekciu príslušenstva, ktorá počíta aj s niekoľkými novými farebnými variantami silikónových remienkov na Apple Watch. Konkrétne hovoríme o zelenej, citrusovo žltej a hmlisto modrej farbe.

To, či Tim Cook skutočne narážal výberom svojho outfitu na udalosti na Ukrajine sa už asi nedozvieme. Je jasné, že Keynote mohla byť natočená aj dávno pred vojenskou inváziou, no tých pár momentov, v ktorých vystupuje práve generálny riaditeľ spoločnosti Apple sa mohlo pridať dodatočne.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ak však išlo o gesto zo strany spoločnosti Apple, tak sa nám veľmi páčilo, pretože bolo citlivé, nenápadné a zároveň veľmi dobre zakomponované do celého eventu. Čo si o tom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.