Apple Vision Pro používajú tie najmodernejšie technológie súčasnosti, vrátane displejov s extrémne vysokým rozlíšením. Ide o technológiu OLEDoS, s ktorou zatiaľ nemáme veľa skúseností a veľa ľudí vlastne ani nevie, čo všetko ponúka. Nové video od spoločnosti Sony vám to ale krásne ukáže a vysvetlí.

V prvom rade si treba jasne uviesť, že micro-OLED nie je to isté, ako microLED displej. Navyše termín, ktorý používa spoločnosť Apple vo svojich propagačných materiáloch je len upraveným názvom technológie OLEDoS. Tá sa často objavuje v súpravách na virtuálnu / rozšírenú realitu. Hlavná výhoda tohto displeja je extrémne vysoké rozlíšenie na drobnej zobrazovacej ploche.

Technologický gigant hovorí o displejoch, ktoré sa podobajú veľkosti poštovej známky, pričom v týchto rozmeroch sa nachádza rozlíšenie 4K pre jedno oko (8K pre obe oči). Vďaka tomuto používatelia nedokážu rozpoznať jednotlivé body a tým pádom im príde používanie zariadenia oveľa prirodzenejšie.

Aby sme to lepšie vysvetlili, aj keď má displej len zhruba 2-násobné rozlíšenie oproti obrazovkám, ktoré sa nachádzajú v našich smartfrónoch, celková veľkosť panelu je zhruba 20-krát menšia.

Latencia je rovnako dôležitá rozlíšenie 

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Aby toho nebolo málo, okrem vysokého rozlíšenia majú displeje v Apple Vision Pro aj ultra nízku latenciu, ktorej výrobcovia prikladajú minimálne rovnakú dôležitosť, ako rozlíšeniu.

Bežne sa latencia displejov pohybuje na úrovni 0,1 sekundy, no pokiaľ by bola takáto technológia použitá v headsete, používateľom by sa z toho mohla začať točiť hlava.

Aj preto bolo „oneskorenie“ skrátené len na 0,01 sekundy, vďaka čomu by malo byť používanie Apple Vision Pro maximálne prirodzené a pohodlné. Pokiaľ vás podrobnejšie zaujíma, ako to celé funguje, pozrite si video od spoločnosti Sony pod týmto odstavcom:

Do komentára nám napíšte svoj názor na Apple Vision Pro.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro sa začne predávať v ďalšej krajine. Kedy sa ho dočkáme na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -