Headset Apple Vision Pro bol svetu predstavený pred niekoľkými mesiacmi, pričom vývojári teraz môžu pracovať s beta verziou jeho operačného systému visionOS. Práve pomocou tohto softvéru môžu pripraviť svoje aplikácie pre úplne novú platformu, ktorá bude pre prvých zákazníkov k dispozícii začiatkom roka 2024 na americkom trhu.

Aj to je dôvod, prečo vznikajú rôzne snímky obrazovky či videá, ktoré znázorňujú koncepty apiek práve pre Apple Vision Pro. Jeden takýto príspevok sa teraz objavil aj na sociálnej sieti Reddit, kde sa oň postaral používateľ jesser722. Aplikácia, ktorú môžete na videu vidieť, využíva umelú inteligenciu na to, aby osobu stojacu pred headsetu premenila na jednu z rôznych celebrít. Objavuje sa tu napríklad Leonardo di Caprio, Jack Dawson, Miles Teller, ale aj Zac Efron.

Keďže Apple Vision Pro využíva v podstate počítačový procesor M2, headset nemá problém synchronizovať všetky pohyby a grimasy cudzieho človeka s tvárou celebrity. Aj keď ide o pomerne amatérsky koncept, musíme skonštatovať, že si s ním náhlavná súprava poradila vcelku dobre a uveriteľne. Trochu to možno pôsobí, ako keby sme sa pozerali na kvalitný sci-fi film alebo seriál. Tu však všetko prebieha v reálnom čase…

Autor videa poznamenáva, že Apple Vision Pro je v podstate schopný vytvárať deepfake fotografie či videá, ktoré sa následne dajú rozposlať do sveta a ľudia na ne naletia. Pokiaľ je totiž maska spracovaná dobre a grimasy pôsobia uveriteľne, človek v podstate ani nemá šancu zistiť, že sa nepozerá na skutočnú celebritu, ale na počítačom vygenerovaný obraz umiestnený na cudzom človeku.

Aj preto je technológia deepfake považovaná za veľmi nebezpečnú a celý svet sa v tejto chvíli pýta, ako proti nej budete bojovať v čase veľkého rozmachu umelej inteligencie. Spoločnosť Apple možno prišla s odpoveďou.

Do App Store by sa takáto apka nedostala 

Apple Vision Pro
Zdroj: YouTube / Adam Savage’s Tested

Aj keď to vyzerá na koncepte dobre a určite láka väčšinu z nás vyskúšať si zmenu tváre na našom blízkom vo virtuálnej realite naživo, druhým dychom treba poznamenať, že na headsete Apple Vision Pro to nebude možné. Minimálne nie s tvárami celebrít, politikov alebo iných slávnych osobností.

Pokiaľ by totiž vývojár požiadal o schválenie takejto kamery do App Store, kontrolné mechanizmy by ho veľmi rýchlo zastavili. Dokonca by ku tomu nemohlo ani dôjsť, pretože spoločnosť Apple neudeľuje vývojárom prístup ku kamerám Apple Vision Pro. Firma sa tým snaží zachovať maximálnu bezpečnosť a tiež súkromie používateľov.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 dostane OLED displej od čínskej spoločnosti BOE.

Dá sa teda povedať, že sa vývojárom podarilo objaviť jednu z prvých zakázaných funkcií na headsete Apple Vision Pro. Toto zariadenie je však natoľko komplexné, že nám to vlastne ani neprekáža.

Deepfake Vision pro app concept is scary…
byu/jesser722 inVisionPro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -