Epidémia koronavírusu vo svete trochu utíchla, avšak teraz sa o nej hovorí podstatne viac ako predtým. Dôvodom je náhla zmena situácie, kedy sa začala dostávať do Európy, cez sever Talianska (pozrite si na interaktívnej mape). Na tento problém reagujú aj firmy z celého sveta. Facebook urobil významný krok proti možnému šíreniu epidémie tým, že zrušil konferenciu F8!

Facebook zrušil vývojársku konferenciu F8. Dôvodom je koronavírus!

Apple pred pár dňami organizovalo stretnutie s akcionármi. Tim Cook okrem iného povedal, že spoločnosť nenaplní svoje pôvodné ciele, pretože to kvôli epidémii koronavírusu jednoducho nie je možné. Podobné problémy pritom zažívajú aj iné technologické spoločnosti, ktoré majú v Číne väčšinu svojich výrobných závodov. Nie sú ale jediné. Z dôvodu obáv o zdravie účastníkov, dnes Facebook zrušil celosvetovo známu vývojársku konferenciu F8.

Tá sa mala konať v McEnery Convention Center v San Jose 5-6. mája 2020. Ak si myslíte, že je zrušenie podobného eventu pre spoločnosť ako Facebook jednoduché, ste na omyle. Jedná sa o jednu z najdôležitejších technologických udalostí roka a firma pomocou nej oslovuje používateľov platformy po celom svete. Z dôvodu vysokého nebezpečenstva šírenia nákazy sa jej však museli kompetentní preventívne vzdať.

Len tak pre predstavu. F8 je podobne veľká udalosť, ako napríklad WWDC, kde jablková spoločnosť každý rok predstavuje softvérové (ale aj hardvérové) novinky. Uvidíme teda, ako sa bude celá situácia vyvíjať. Pred pár minútami bola dokonca odrieknutá aj Geneva Motor Show. Je to možno trochu zo sveta automobilov, avšak táto výstava je považovaná za jeden z najväčších autosalónov na svete. Žiaľ v roku 2020 sa kvôli bezpečnostnému riziku konať nebude. A predpokladáme, že rušenie podobných eventov sa bude aj naďalej stupňovať.

Facebook je bezpečnostnou hrozbou pre každého, kto ho má nainštalovaný v iOS!
Facebook zrušil vývojársku konferenciu F8. Dôvodom je koronavírus!
Prečítajte si tiež  Nestihli ste Keynote na WWDC 2024? Už je dostupný celý záznam
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.