Koronavírus je vo svete témou číslo jedna. Reagujú na to krajiny, ale aj technologické spoločnosti. Tie sa snažia jeho dôsledky absolútne minimalizovať. Prvý bol Facebook a dnes sa k nemu prídava aj Google. Jedna z najväčších firiem na svete ruší konferenciu I/O, ktorá sa mala konať v polovici mája. WWDC 2020 od Apple nebola ešte nikdy tak veľmi ohrozená, ako je teraz.

Apple WWDC 2020 je ohrozená ešte viac.

Pandémia, ktorá sa rozširuje vo svete už zachvátila aj Európu. Najväčší výskyt koronavírusu bol zaznamenaný predovšetkým v Taliansku, odkiaľ sa to ťahá postupne do iných krajín. Toto ochorenie je vysoko infekčné a aj preto sa tak rýchlo šíri medzi ľuďmi.

Rizikovou skupinou môžu byť ľudia, ktorí sa objavia na miestach, kde sa pohybuje veľké množstvo iných osôb z rôznych končín sveta. Koronavírus má inkubačnú dobu až 14 dní. Inými slovami, môžete sa nakaziť aj od človeka, ktorý nejaví žiadne známky ochorenia.

Prvé veľké kroky ohľadom koronavírusu urobili napríklad Švajčiari. V Ženeve sa nekonala jedna z najväčších automobilových výstav na svete. Zrušená bola doslova na poslednú chvíľu. Podobnému kroku podľahli aj organizátori F8 (vývojárskej konferencie od Facebooku).

Bezpečnosť je v tomto prípade absolútne prvoradá a pokiaľ existuje riziko ľahko šíriteľnej nákazy, netreba zbytočne riskovať. Navyše je možné, že by bol o konferenciu v konečnom dôsledku aj menší záujem.

Apple WWDC 2020 je ohrozená ešte viac. Svoju konferenciu ruší aj Google.
Apple WWDC 2020 je ohrozená ešte viac. Svoju konferenciu ruší aj Google.

Dnes sme sa dozvedeli, že v tomto trende pokračuje aj ďalšia obrovská spoločnosť. Je ňou Google, ktorého udalosť I/O, sa mala konať v polovici mája (cca. 2 týždne pred WWDC 2020). Rušenie veľkých akcii je teda v tomto prípade veľmi populárne a môže to urobiť aj Apple. WWDC býva zvyčajne ohlasovaná niekedy v polovici marca. Po oficiálnej informácii budeme teda múdrejší.

Konferencia môže prebiehať aj online

Samotná spoločnosť Google veľmi nerada zrušila tohtoročnú I/O a ľuďom sľúbila, že im vráti plné vstupné, ktoré si už dávnejšie zakúpili. Okrem iného tiež bude hľadať spôsoby, pomocou ktorých by táto akcia mohla prebiehať. Ideálny je v tomto prípade online, kde to možno trochu stratí svoje čaro, ale ak chce Google niečo predstaviť alebo demonštrovať, je to najlepšia možná cesta.

No a presne týmto smerom by mohla ísť v konečnom dôsledku aj spoločnosť Apple. Na WWDC 2020 by sme mali vidieť nové operačné systémy vrátane iOS 14, nového macOS, WatchOS 7 a podobne… Je to teda veľmi dôležitá udalosť, ktorá by sa mohla konať tiež bez fyzického publika. Apple pravdepodobne nebude riskovať to, čo už dnes neriskujú iné obrovské firmy z rovnakého odvetvia.

Prečítajte si tiež  Vieme kedy Apple vydá iOS 13.4. Máme oficiálne informácie.

Bolo by to jednoducho nezodpovedné. WWDC sa teda tento rok určite dočkáme. Myslíme si ale, že je tak 80% pravdepodobnosť, že to nebude v podobe, na ktorú sme zvyknutí. Nič sa ale nedeje. Ide o výnimočnú situáciu, pri ktorej jednoducho treba robiť ústupky.

Apple WWDC 2020 je ohrozená ešte viac. Svoju konferenciu ruší aj Google.
Apple WWDC 2020 je ohrozená ešte viac. Svoju konferenciu ruší aj Google.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.