Apple v súčasnosti pripravuje predstavenie celého portfólia svojich produktov. Podľa dávnejších zdrojov mala byť na 31. marca pripravená Keynote. Ako však ukázal dnešný únik informácii, firma by mohla novinky predstaviť omnoho jednoduchším spôsobom. iPhone SE 2 (iPhone 9), teda nemusí mať kvôli koronavírusu veľkolepú prezentáciu.

iPhone SE 2 (iPhone 9), možno nebude veľkolepo predstavený na Keynote.

Jeden z najznámejších leakerov súčasnosti, Max Weinbach (minulý rok odhalil napríklad AirPods Pro, zelenú farbu pre iPhone 11 Pro, alebo Dark Mode) informuje o tom, že spoločnosť Apple nebude organizovať žiadnu marcovú konferenciu. Dôvodom má byť pandémia koronavírusu, ktorá sa veľmi rýchlo šíri po celom svete. Kompetentní majú samozrejme kompletne celú Keynote, ktorá sa mala pôvodne odohrať 31. marca 2020 naplánovanú.

Nerátali ale s tým, že bude situácia taká vážna, aká je dnes a z bezpečnostných dôvodov ju radšej organizovať nebudú. Firma mala začať rozosielať oficiálne pozvánky, niekedy na budúci týždeň. Napokon ale príde len predstavenie cez internet.

Najbližšia Keynote sa bude konať koncom marca. Možno poznáme presný dátum.
Apple pravdepodobne nerozošle oficiálne pozvánky na marcovú konferenciu – svetapple.sk

Pravdepodobne len aktualizácia Apple Online Store

Pokiaľ očakávate nejaké oficiálne live video, je možné, že sa nedočkáte ani toho. Weinbach hovorí o tom, že Apple jednoducho „potichu“ zaradí nové produkty do Apple Online Store a na svoje sociálne siete nahrá promo videá. V podstate by malo byť predstavenie podobné, ako keď minulý rok vyšli slúchadlá AirPods Pro. V tomto prípade sa ale dočkáme väčšieho množstva zariadení.

Jablková spoločnosť chystá na koniec marca iPhone SE 2 (iPhone 9), iPad Pro 2020 a nové MacBooky. Dátum ich vydania sa nezmenil. Mal by to byť teda 31. marca 2020. Ako však uvádzame vyššie, pravdepodobne nepôjde o žiaden veľkolepý event na aký sme zvyknutí. Apple pôjde v rovnakých šľapajách, ako napríklad spoločnosť Google, alebo spoločnosť Facebook. Obe už svoje dôležité konferencie, ktoré sa mali konať v prvej polovici 2020 stihli zrušiť.

iPhone SE 2 (iPhone 9) možno nebude veľkolepo predstavený na Keynote.
iPhone SE 2 (iPhone 9) možno nebude veľkolepo predstavený na Keynote.
Prečítajte si tiež  Kedy príde iPhone X a iPhone 8 do Telekomu? Plánujú sa vraj aj Apple Watch LTE!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.