Spoločnosť Apple sa stala v priebehu posledných rokov lídrom v oblasti výroby vlastných procesorov, ktoré sú založené na architektúre ARM. Ide o čipy zo sérií Apple Sillicon M1, M2 a M3, ktoré svoju púť odštartovali v roku 2020, ale aj o čipy využívané v iPhonoch či ďalších produktoch zo série „A“, s ktorými Apple začal ešte v roku 2010, keď predstavil iPhone 4 s procesorom A4.

V posledných rokoch spoločnosť Apple investovala do tejto oblasti skutočne veľké množstvo úsilia a tiež finančných prostriedkov. Hoci čipom zo série Apple Sillicon zo začiatku skoro nikto neveril a odborníci boli voči ním skeptickí. Keď však Apple predstavil čip M1, ktorý používal v niektorých počítačoch Mac, okamžite ukázal jeho ohromnú silu a schopnosti. Tou hlavnou je okrem vysokého výkonu aj extrémna energetická účinnosť.

Televízna stanica CNBC pred malou chvíľou zdieľala video-reportáž a textovú hĺbkovú správu o úsilí technologického giganta v tejto oblasti. A hoci budú nadšenci Apple veľa informácií z videa aj internetovej stránky poznať, predsa sa tu dozvedia / uvidia niečo nové.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Naskytne sa im totiž vzácny pohľad do jedného z tajných laboratórií na testovanie čipov spoločnosti Apple v Kalifornii, do ktorého majú povolený vstup za normálnych okolnosti iba „vyvolení“ pracovníci.

Všetko je navyše obohatené o komentára šéfa výroby čipov spoločnosti Apple Johnyho Sroujiho a šéfa hardvérového inžinierstva Johna Ternusa. Vo videu sa dozviete viac o histórii výroby vlastných čipov spoločnosti Apple a tiež o tom, ako bude vyzerať budúcnosť. Pokiaľ ste pravým fanúšikom tejto značky, nemali by ste si to nechať ujsť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Cenovka AirPods 3 zrejme porastie. Čím zaujmú v porovnaní s druhou generáciou?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -